Пізніше буде пізно: названо ідеальний час, щоб кинути палити

30,8 т.
Пізніше буде пізно: названо ідеальний час, щоб кинути палити

Медики рекомендують кидати палити не пізніше, ніж у 40-45 років, оскільки серцево-судинна система приходить у порядок лише через 15 років після відмови від тютюну.

Про це розповіли вчені, які виступали на зустрічі Американської асоціації серця в Далласі. Так, Мередіт Данкан з Університету Вандербільта в Нешвіллі і її колеги провели перше довгострокове дослідження того, як відмова від сигарет та інших джерел нікотину впливає на здоров'я колишніх курців і їхні шанси на раптову кончину, передає "РИА Новости".

В дослідженні брали участь майже дев'ять тисяч осіб, чий вік на момент початку спостережень становив всього 27 років. Добровольці не страждали від хронічних хвороб серця і судин, туберкульозу та інших проблем з легенями і в цілому перебували в гарній фізичній і психологічній формі.

Відео дня

Як показали подальші 16 років спостережень, молодість і міцне здоров'я не були гарантією захисту від наслідків паління. Наприклад, переважна більшість інфарктів і інсультів - близько 70 відсотків - відбулося серед колишніх і поточних курців, які вживали приблизно пачку сигарет в день протягом 20 років.

Вчені встановили, що чим більше палили учасники спостережень, тим частіше у них розвивалися проблеми з роботою легень і серцево-судинної системи. Відмова від тютюну спочатку дуже сильно впливала на їхнє здоров'я, однак з часом швидкість повернення всіх показників у норму помітно падала.

При цьому, навіть через 16 років, зазначають медики, зникали далеко не всі негативні наслідки. Це говорить про те, що курцям, якщо вони зважилися на такий крок, варто якомога швидше відмовитися від сигарет.

"Уже через п'ять років після того, як ви кинете палити, ваше здоров'я помітно покращиться. Ризик дістати інфаркт, інсульт і інші проблеми з серцем впадуть приблизно на 38%", - заявила Данкан.

Паління і пов'язані з ним хвороби - одна з головних причин передчасної смерті сьогодні. Згідно зі статистикою, щороку в світі тютюн і пасивне паління призводять до смерті приблизно шести мільйонів осіб.

В останні роки медики знаходять все більше свідчень того, що негативний вплив тютюну і нікотину не обмежується одними лише легенями. Зокрема, рік тому біологи з'ясували, що тютюновий дим прискорює старіння всіх органів тіла, безповоротно змінює структуру стінок судин, роблячи їх більш ламкими, а також сприяє розвитку глухоти.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше був знайдений революційний спосіб боротьби з палінням.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки