Як пережити спеку – рекомендація лікаря

Як пережити спеку – рекомендація лікаря

Якщо ви почуваєтеся в спеку добре – вам можна тільки позаздрити. Для більшості людей літо це випробування. А для тих, хто має проблеми з серцево-судинною системою - регулярна причина для звернень до кардіолога чи сімейного лікаря.

Цього року українцям вдруге доводиться переживати "пекельне літо", коли спека накладається на стан організму, виснаженого тривалим стресом. Стається подвійний колапс і черги під нашими кабінетами суттєво зростають. Щодня лікарі чують щось на кшталт: ніколи не відчував себе так погано... І найгірше, що це стосується людей будь-якого віку.

Отже, в цю пору зовсім невесело. Пацієнти з гіпертонічною хворобою переносять високі температури та різні перепади атмосферного тиску найгірше. У людей, які перенесли інфаркт, у пацієнтів із серцевою недостатністю, стабільною стенокардією та аритмією, спека значно погіршує перебіг основного захворювання. А розбалансована безсонням та тривогою нервова система "грається" судинами, доводячи пацієнтів до сказу.

Відео дня

Як же рятуватися?

Перше правило, яке зараз стосується не лише спекотної погоди, а має стати щоденною нормою за будь-якої температури – завжди мати при собі ліки та воду! Неважливо як ви почуваєтеся наразі – як мінімум, панічна атака може статися будь-де. Тому легке заспокійливе, що вам порадив лікар – маст хев! І обовзяково ліки, які ви приймаєте на постійній основі або симптоматично.

Тривале перебування на пекучому сонці негативно впливає на судини, викликає втрату рідини та сприяє утворенню тромбів. Тому завжди тримайте в голові, що влітку кров стає більш густою! За потреби для профілактики та лікування тромбоутворення ми посилюємо антикоагулянтну, антитромбоцитарну терапію, а якщо ви не належите до групи ризику - просто підтримуйте питний режим чистої води та зменште кількість напоїв, що містять кофеїн. Орієнтуватися потрібно на той об’єм рідини, який втрачає організм через шкіру та легені: у середньому це 1,5-2 л, за умов активного руху – 3-3,5 л на день. Але людям з серцево-судинними захворюваннями варто проконсультуватися з лікарем щодо кількості рідини, щоб не спровокувати загострення! Алкоголь краще не вживати. Спрагу це не втамує, а судини розширить та спровокує додатковий перегрів організму.

Не соліть свої літні салати, оскільки сіль "тягне" на себе воду і це призводить до набрякового синдрому. Краще допоможіть організму отримати калій, що сприятливо впливає на перебіг серцево-судинних захворювань. Для цього в раціоні щодня має бути 100-200 грамів сезонних ягід: суниці, полуниці, смородина. Гіпертонікам особливо корисна малина – вона розріджує кров, нормалізує роботу серцево-судинної системи та м'яко знижує тиск.

Навіть повністю здоровим людям у спеку краще уникати відкритого сонця та виснажливих спортивних навантажень. Відчуття запаморочення відразу після тренувань стане для вас тривожним дзвіночком. Фізичну працю теж варто скоротити до мінімуму. Принаймні обирайте для цього безпечні часи: до 11.00 ранку або після 17.00. Уникайте різких нахилів та не нехтуйте сонцезахисним капелюшком.

Ну і наостанок: курцям літо взагалі не друг! Спека лише загострює всі проблеми, викликані тютюновими смолами та процесом горіння. Якщо ви курець і поки не відмовилися від згубної звички, спробуйте менш шкідливі альтернави, де відсутній процес горіння. Під час куріння ми бачимо зміну в'язкості крові, в результаті збільшується ризик тромбоутворення. Саме смоли викликають склеювання тромбоцитів. Окрім цього, згубна звичка порушує цілісність судинної стінки та підвищує ризик розвитку порушень мозкового кровообігу, що призводить, наприклад, до інсульту або ішемічних атак.

Виражену дію на судинну стінку також має оксид вуглецю. Потрапляючи в кров, він "витісняє" з еритроцитів гемоглобін. Через це клітини мозку та решти органів страждають на кисневе голодування. Витягаючи з пачки чергову сигарету, коли на термометрі під 30 градусів, не зайвим буде запитати себе: чи дійсно готові ви ризикувати життям через інсульт чи інфаркт? Якщо ні – краще випийте склянку води та з’їжте жменьку пахучої малини. І будьте здорові!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки