МоваЯзык

/ Новини медицини

Продам нирку: скільки можна заробити на органах

У нашій країні налічується понад 1 тис осіб, які потребують пересадки нирки, ще 45 хворих потребують пересадки печінки. І в зв'язку з ростом попиту на донорські органи, з'являються і пропозиції про продаж або купівлю органів для трансплантації. В цілому тіло коштує близько 45 млн євро.

Так, наприклад, 19-річний Ігор з Полтавщини продає нирку або частину печінки, пише "Економічна правда". Хлопцеві важливо, щоб йому заплатили 33 тисячі доларів, необхідних на лікування батька.

Це порівняно невисока ціна. А ось Уляна з Києва просить за нирку вже 350 тисяч доларів - вона єдина годувальниця в родині, і вирішила так вийти із скрутного фінансового становища.

Подібних оголошень в інтернеті тисячі. Достатньо і продавців, і покупців. Останні гарантують матеріальну компенсацію, проживання, харчування, переліт, оплату медичних витрат, реабілітації, а також послуг нотаріуса.

Розпродаж "на розборку": легальні методи

Отримати дохід від власного тіла можна по-різному. Зокрема, здати кров. За це можна отримати 73 грн, обід і вихідний день. За плазму платять 96 грн, проте процедура її забору триваліша і складніша.

Кров можна здавати раз в 60 днів, плазму - раз в 14. Головна вимога - бути здоровим.

Ця ж вимога присутня і для менш поширеного виду донорства - сперми і яйцеклітин. Жінки 20-32 років, які мають дітей і у яких немає хронічних захворювань, вірусів ВІЛ, СНІД, різних видів гепатиту, можуть стати донорами яйцеклітини і отримати після процедури близько 20 тис гривень. Чоловікам же за здачу сперми платять близько 250 грн, при цьому вимоги такі ж.

Більш складний заробіток на тілі - сурогатне материнство. Заплатять українці за це близько 20 тисяч доларів або євро. Вимоги до жінки, яка хоче стати сурогатною матір'ю, визначені наказом МОЗ, але клініки можуть виставляти додаткові умови.

Продати частину себе можна і менш болісно: пожертвувати волоссям. За якісний "товар" можна отримати близько тисячі гривень.

Поза законом

Не секрет, що іноді органи для трансплантації купують на чорному ринку. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на чорному ринку щорічно проходить понад 10 тис операцій з продажу людських органів.

Так, близько 5-10% трансплантацій нирок в світі відбувається завдяки торгівлі людьми та транскордонній контрабанді. Щорічно це приносить, за різними даними, від 1,2 до 8 млрд дол.

Теоретично, ціна здорового людського тіла складає близько 45 млн євро, але тільки в тому випадку, коли людина могла б продати кожну його частину.

Як відомо, без видимої загрози життю і здоров'ю можна продати рогівку ока, нирку, частину печінки, легені і кістковий мозок. Зокрема, легені можна купити за 80-150 тис євро, цілу печінку - по 150-550 тис євро, частина печінки коштує близько 40 тис євро.

Рогівка ока продається за 4-15 тис євро. Попит на нирки величезний, а ціновий діапазон - широкий. Зокрема, американський донор може попросити більше 250 тис євро, тоді як в Індії або Китаї ціна складе всього 15-60 тис євро.

Кістковий мозок купують на грами, один коштує близько 20 тисяч доларів.

Раніше "МедОбоз" розповідав про відомих людей, які пожертвували своїми органами.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

3
Коментарі
4
1
Смішно
22
Цікаво
1
Сумно
1
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини