Рада прийняла закон про сільську медицину: що зміниться

15,9 т.
Рада прийняла закон про сільську медицину: що зміниться

Верховна Рада у вівторок прийняла закон, що сприяє забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування, територіального наближення і сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров'я в сільській місцевості.

Як повідомляє Укрінформ, за ухвалення президентського законопроекту №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості" в другому читанні і в цілому проголосували 280 депутатів при мінімально необхідній кількості 226 депутатів.

"Більше 30% населення України живе в сільській місцевості. Якщо порівняти якість і доступність охорони здоров'я в сільській місцевості та в містах, то вони є абсолютно несумісними. На сьогодні люди, які живуть у селах, мають значно менший доступ до якісної кваліфікованої і своєчасної медичної допомоги", - зазначила голова Комітету з питань охорони здоров'я ВР Ольга Богомолець.

Відео дня

Відомо, що цим законом, розробленим Президентом України, пропонується підвищення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги в сільській місцевості, проведення професійного консультування лікарем за місцем проживання людини за допомогою засобів телемедицини.

Крім того, законопроект передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами, необхідними для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури у селі.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства, адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижчі, ніж у європейських країнах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки