Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

У світлі нещодавньої яскравої події на Софійській площі за участю Alyona Alyona, популяризатор доказової медицини MED GOblin поділився на своїй сторінці в Facebook знаннями про те, як енергетики впливають на організм людини.

Енергетики – це напої, основу яких зазвичай становить кофеїн. Залежно від виробника, його доповнюють різні інші речовини, наприклад бабуїн, гуарану, карнітин, йохімбін, аладін і ін.

Їх призначення – стимуляція нервової системи людей (особливо в нічний час). Тому ці напої улюблені студентами в період сесії, айтішниками, професійними водіями. А ще їх дуже цінують підлітки. За деякими даними, в США на постійній основі енергетики п'ють приблизно троє з 10 тінейджерів.

Відео дня

Як показують результати мета-аналізу з охопленням майже 100 тис. учасників, проведеного торік, енергетичні напої можуть викликати різні побічні ефекти, при цьому – не так вже й рідко. Серед них:

  • понад 60% – тахікардія і порушення ритму серця;

  • 21% – порушення з боку травлення;

  • 14% – болі в спині та м'язах;

  • 35% – запаморочення.

Ці дані відносяться до дорослих людей. У дітей, які регулярно вживають енергетики, ситуація трохи відрізняється:

  • 20% – болі в грудях;

  • 14% – болі в області живота;

  • 21% – головний біль;

  • 8% – тремор.

Однак ще більш тривожними небажаними явищами є безсоння (у третини з учасників дослідження) і депресивний настрій, думки про суїцид (у кожної п'ятої дитини).

Негативний ефект, який чинять енергетики – дозозалежний: від 5 банок на тиждень суїцидальні ризики збільшуються.

За повідомленням Американського журналу кардіології, вживання навіть однієї банки енергетика може призводити до порушень з боку серця – були зареєстровані майже всі види аритмій, більшість з яких – фібриляція передсердь (дослідження вивчало побічні ефекти вживання Red Bull).

Інше дослідження вивчало, чи робить цей негативний вплив на серце саме кофеїн. Його результати представлені в Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Учасники були розділені на дві групи: енергетик і вода з кофеїном (при цьому доза кофеїну в групах була однаковою). Порушення електропровідності серця і підвищення артеріального тиску достовірно більше були в групі, що вживала енергетики. І це пов'язано з іншими добавками, які негативно впливають на стан серцево-судинної системи.

Ще одна група дослідників встановила, що вживання енергетиків також призводить до пошкодження ендотелію – внутрішньої вистилки судин, що може мати ще гірші наслідки, ніж тахікардія. У деяких дослідженнях енергетики асоціюють з інфарктом міокарда, зупинками кровообігу, аневризмою аорти та ін.

Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

Наскільки безпечний Red Bull та інші енергетики

Сьогодні доказів того, що будь-які енергетики – небезпечні напої, що завдають істотної шкоди здоров'ю, вже досить. MED GOblin сподівається, що в сутичці між бізнесом і здоров'ям дітей переможе здоровий глузд, і повної заборони на продаж цих напоїв дітям не доведеться чекати 50 років, як це було з курінням.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки