Рекомендації CDC для повністю вакцинованих від COVID-19 людей

Рекомендації CDC для повністю вакцинованих від COVID-19 людей

У період пандемії були розроблені карантинні обмеження, необхідні для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. У міру вакцинації ці заходи були переглянуті, і CDC (Центри з контролю і профілактиці захворювань США) розробили тимчасові рекомендації, які визначають дозволені та бажані норми для повністю вакцинованих людей.

З моменту розробки вони кілька разів змінювалися, в останній раз – 27 липня, у зв'язку зі швидким поширенням варіанту Delta (B.1.617.2).

Загальна інформація

Повністю вакцинованими вважаються люди через 14 днів після введення другої дози препарату Pfizer-BioNTech або Moderna або вакцинації препаратом Johnson & Johnson. У всіх інших випадках, включаючи дітей віком до 12 років, люди вважаються нещепленими.

CDC у своїх рекомендаціях виходить з того, що вакцини ефективно запобігають симптоматичному і тяжкому перебігу COVID-19. Повністю вакциновані люди мають менший шанс заразитися, в порівнянні з нещепленими людьми, у них значно знижений ризик важкого перебігу хвороби та смерті.

Відео дня

Попри те, що проривні інфекції трапляються, вони протікають легко. Однак за деякими даними інфіковані варіантом Delta повністю вакциновані люди можуть бути заразними та передавати вірус іншим.

Також є підстави вважати, що у деяких людей з ослабленим імунітетом імунна відповідь на вакцинацію COVID-19 може бути зниженою. Це стосується наступних хвороб / станів:

  • хіміотерапія при онкологічних захворюваннях;

  • гематологічні форми раку, такі як хронічний лімфолейкоз;

  • період терапії препаратами, які можуть знизити імунну відповідь на вакцинацію (наприклад, мікофенолат, азатіопрін, рітуксімаб);

  • гемодіаліз, клітинна терапія та ін.

Людям, які належать до цієї групи, рекомендується продовжувати дотримуватися поточних профілактичних заходів (носіння маски, дотримання соціальної дистанції, уникнення людних місць і погано вентильованих приміщень).

Основні принципи для повністю вакцинованих людей

Мінімальний ризик зараження відзначається під час активного відпочинку на відкритому повітрі. Участь у заходах, що проводяться в приміщенні, вважається низьким ризиком.

Однак через те, що інфіковані варіантом Delta повністю вакциновані люди можуть передавати інфекцію іншим, рекомендується носити маску в наступних випадках:

  • У громадських приміщеннях у зонах значної або високої передачі SARS-CoV-2.

  • При контактах з невакцинованими, а також з людьми з ослабленим імунітетом і підвищеним ризиком важкого захворювання (літній вік, діабет, серцеві хвороби, надмірна вага або ожиріння).

Також продовжити дотримуватися маскового режиму в приміщенні рекомендується всім вчителям, працівникам, учням та відвідувачам шкіл, незалежно від статусу вакцинації. Ці рекомендації планується продовжити й восени після повернення дітей до очного навчання.

При появі симптомів COVID-19 потрібно пройти тестування і при необхідності ізолюватися. У разі контакту з кимось з підтвердженим COVID-19 або при підозрі на нього необхідно пройти тестування через 3-5 днів після контакту. Протягом 14 днів після контакту або до отримання негативного результату тесту слід носити маску в громадських приміщеннях.

Подорожі для повністю щеплених людей вважаються безпечними. Однак у літаках, автобусах, поїздах та інших видах громадського транспорту, а також всередині приміщень транспортних вузлів США – аеропортів, вокзалів, потрібно носіння маски. На відкритих ділянках транспортних засобів дотримуватися маскового режиму не потрібно.

При в'їзді в США повністю вакциновані люди повинні мати негативний результат тесту на коронавірус, також через 3-5 днів після повернення, незалежно від статусу вакцинації, рекомендується пройти тест. При цьому повністю щепленим людям після повернення з міжнародних поїздок дотримання карантину не потрібно.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки