МоваЯзык

/ Новини медицини

Можуть загинути мільйони людей: у річках 70 країн світу виявили небезпеку

Дослідники з Йоркського університету в Великобританії проаналізували зразки річкової води в 72 країнах і виявили в них високий рівень антибіотиків.

Найбільш забрудненими виявилися річки в країнах Азії й Африки: Бангладеші, Кенії, Гані, Пакистані та Нігерії, повідомляє американський телеканал СNN.

Найгірша ситуація сформувалася на території Бангладешу, де концентрації метронідазолу перевищували безпечні рівні в 300 разів. Цей препарат використовується для лікування бактеріальних інфекцій шкіри і рота.

У всіх зразках дослідники визначали 14 антибіотиків, які найчастіше застосовуються. Триметоприм (для лікування інфекцій сечовивідних шляхів) був виявлений в 43% усіх зразків. Це найпоширеніший антибіотик у річках.

Зразки води були взяті з 711 місць, а також із деяких найвідоміших у світі річок – Чаупхраї, Дунаю, Меконгу, Сени, Темзи, Тибру і Тигра.

Основними джерелами потрапляння антибіотиків у навколишнє середовище є стічні води і медичні відходи, тому найбільш забрудненими ділянками виявилися місця поруч з очисними спорудами, сміттєвими або каналізаційними звалищами.

Згідно з доповіддю ООН, стійкість до антибіотиків, противірусних препаратів, протигрибкових та протипротозойних препаратів є глобальною проблемою. Якщо не вжити заходів, до 2050 року через стійкі до антибіотиків хвороби можуть померти 10 мільйонів осіб на рік.

Як відомо, через наявність антибіотиків у річках безліч бактерій, що мешкають у воді, мулі, на водорослях, на лусці і в кишечнику риби, раків, молюсків, набувають стійкості до цих ліків. При контакті з річковими продуктами, водопої худоби, ці стійкі мікроби потрапляють в організм людей і тварин. Там вони обмінюються генетичною інформацією з іншими бактеріями, зокрема зі збудниками інфекційних захворювань, і можуть передавати останнім гени стійкості.

Таким чином, антибіотики з річкової води поступово трансформуються в стійких збудників смертельно небезпечних хвороб (наприклад, пневмонії, туберкульозу, сифілісу, менінгіту, сепсису й ін.) до сучасних лікарських препаратів. У результаті, в найближчому майбутньому людство ризикує залишитися без дієвих засобів боротьби з інфекціями.

Як раніше повідомляв MedOboz, названі кілька причин, чому антибіотики можуть бути небезпечні для здоров'я.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
1
Коментарі
5
0
Смішно
4
Цікаво
15
Сумно
0
Треш

Блоги медицини