МоваЯзык

/ Онкологія

Самогубство ракових клітин: вчені відкрили унікальний спосіб лікування онкології

Вчені з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна виявили з'єднання, яке змушує ракові клітини безпосередньо "здійснювати самогубство", не пошкоджуючи здорові.

Як повідомляє Еurekalert.org, новий підхід до лікування, описаний у випуску Cancer Cell, був спрямований проти гострого мієлоїдного лейкозу (AML), але може також мати потенціал для лікування інших видів раку.

"Ми сподіваємося, що цільові сполуки, які ми розробляємо, виявляться більш ефективними, ніж сучасні протиракові методи лікування, які безпосередньо викликають руйнування ракових клітин", - говорить Евріпідіс Гаватіотіс, доктор філософії, ад'юнкт-професор біохімії та медицини і старший автор дослідження. "В ідеалі наші з'єднання будуть поєднуватися з іншими методами лікування, щоб вбивати ракові клітини швидше й ефективніше, - і з меншою кількістю побічних ефектів, які є занадто поширеною проблемою зі стандартними хіміотерапіями".

Нещодавно виявлений препарат бореться з раком шляхом запуску "апоптозу" - важливого процесу, який позбавляє організм від небажаних або несправних клітин. Наприклад, апоптоз вирівнює надлишок тканини під час ембріонального розвитку, а деякі хіміотерапевтичні препарати опосередковано індукують апоптоз, пошкоджуючи ДНК у ракових клітинах.

Апоптоз виникає, коли BAX - "білок-кат" у клітинах - активується "проапоптотичними" білками в клітині. Після активації, молекули BAX проникають всередину і видаляють смертельні отвори в мітохондріях, частини клітин, які виробляють енергію. Але занадто часто ракові клітини захищаються від BAX. Вони забезпечують своє виживання, продукуючи рясну кількість "антиапоптотичних" білків, які пригнічують ВАХ і білки, які його активують.

"Наш новий склад оживляє пригнічені молекули ВАХ у ракових клітинах", - говорить доктор Гаватіотіс. "BAX може потім повернутися в дію, вбиваючи ракові клітини, залишаючи здорові клітини неушкодженими".

Як раніше повідомляв "Обозреватель", Ірина Арсентьєва, мати 12-ти дітей і пацієнтка, яка перемогла рак, поділилася порадами про те, як уберегтися від хвороби і максимально ефективно пройти всі етапи лікування, щоб одужати.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини