Що допомагає від похмілля: таблетки чи домашні засоби

113,6 т.
Що допомагає від похмілля: таблетки чи домашні засоби

Із самого ранку нудить і болить голова? Хочеться пити, бо в роті наче утворилася неприємна на смак пустеля? Хто знає це відчуття, той хоч раз у житті переживав похмілля. Звісно, краще заздалегідь зробити все можливе, щоб хворобливого стану не було. Але якщо "зловживання" не вдалося уникнути, уранці наступного дня залишається лише шукати кращий спосіб зняти симптоми від "учорашнього".

Чому виникає похмілля?

Випивка викликає ейфорію, оскільки дарує нам дофаміни та ендорфіни – своєрідну нагороду для мозку. Але не всі можуть зупинитись на першій стадії сп’яніння у стані "красивий і дотепний". З кожним випитим келихом посилюється загальмованість, а піднесений настрій потроху зникає.

Зловживання алкоголем фактично є отруєнням. У процесі розпаду спиртного в організмі мозок посилає сигнал про те, що в крові з’явилася "отрута". Тому позбутися випитого алкоголю та закуски можна навіть не дочекавшись ранку.

Відео дня

Чому виникає похмілля? Симптоми цього стану залежать одразу від декількох властивостей етанолу та інших складників напоїв. Етанол діє як діуретик, тобто виводить рідину через сечостатеву систему та органи дихання (це знаменитий перегар). При цьому темні напої (червоне вино, віскі та бурбон) розпадаються на токсичні речовини (конгенери), що можуть викликати сильний головний біль.

Розщеплення етилового спирту призводить ще до багатьох наслідків. Наприклад, знижується рівень глюкози та мікроелементів, що викликає сильну слабкість. У процесі розпаду етанолу утворюється ацетальдегід, який підвищує пульс, серцебиття і потовиділення.

Також уранці можна побачити, що після перепою утворилися не лише мішки під очима, а й набрякли руки та ноги. Набряки утворюються від накопичення води у міжклітинному просторі. Кров при цьому стає більш в’язкою, що відповідно впливає на роботу всіх органів, особливо серця.

Що робити з симптомами похмілля?

Отже, похмілля найчастіше виражається у тому, що болить і "крутиться" голова, постійно мучить спрага. У найгіршому випадку можлива нудота та блювання. Хоча дехто відносить до найгірших симптомів похмілля провали у пам’яті або посилену звечора загальмованість. До речі, чим швидше й більше людина п’є, тим більша імовірність того, що "файли пам’яті" потраплятимуть одразу в смітник, а не в "картотеку".

Тяжкість похмілля буде залежати від таких чинників:

- кількість і швидкість випитого алкоголю (послідовність вживання не має значення);

- кількість вжитої до та під час застілля їжі, адже вона вповільнює всмоктування алкоголю в тонкому кишківнику;

- час сну після випитого алкоголю (етанол скорочує важливу для відпочинку фазу швидкого сну);

- індивідуальна переносимість (недостатнє вироблення ферментів, які розщеплюють етанол), стать і вік.

Фактично, щоб зменшити симптоми і швидко вийти з похмілля, потрібно допомогти організмові позбутися токсинів і відновити роботу всіх органів після "передозування" етанолом.

Як полегшити похмілля: від розсолу до таблеток

Не варто думати, що робити вже після перепою і як зняти похмілля швидко. Починати лікування похмілля можна ще з вечора. Насамперед це стосується відновлення водно-електролітного балансу. Навіть якщо просто запивати кожен келих спиртного склянкою води й випити ще одну перед сном, це вже значно полегшить симптоми.

Лікувати похмілля можна такими напоями:

- чиста або слабомінералізована вода,

- несолодкий чорний або зелений чай,

- розсіл від огірків, помідорів або іншої консервації,

- морси із фруктів і трав’яні настої (наприклад, з імбиру та м’яти).

Натомість чого робити не можна – це лікуватися "тим самим". Вживання алкоголю проти похмілля може відстрочити симптоми, а не зняти їх. Кава також не бадьорить, а тільки збільшує виведення рідини та посилює серцебиття у вранішні часи.

Коли шукають щось від похмілля, найперше, що спадає на думку, це розсіл. Чому саме такий "домашній" засіб від похмілля і нудоти допомагає, точних наукових обґрунтувань немає. Але лікарі підтримують такий спосіб зняття симптомів похмілля. Адже розсіл утворюється через заквашування або соління овочів, у результаті чого формуються натуральні молочна та оцтова кислоти. Тому розсіл може відновити осмотичний тиск плазми крові, тобто нормалізувати водно-сольовий баланс. Розсіл рятує від зневоднення, сухості в роті, допомагає виводити продукти розпаду етанолу та нормалізує кров’яний тиск.

Так само пояснюється вплив рослинних екстрактів, що містять мінерали/вітаміни та антиоксиданти. Експериментальні дослідження показують, що поліфенольні та флавоноїдні сполуки у рослинних екстрактах стримують фізіологічний вплив алкоголю: головний біль, нудоту та занепокоєння.

Окрім вживання рідини, проти похмілля не існує засобів, які діяли б на 100%. Зокрема, позбутися токсинів під час похмілля допомагають сорбенти. Але якщо є сильне відчуття нудоти, інколи краще спочатку самостійно викликати блювання, а вже потім приймати ці препарати. Від головного болю допоможе нестероїдний протизапальний болезаспокійливий засіб, який можна також прийняти ще з вечора.

Дієвий засіб від похмілля

Треба пам’ятати, що засоби для підтримки роботи найбільш постраждалих органів також допомагають від похмілля. За розщеплення й виведення продуктів розпаду алкоголю відповідає одразу декілька органів (шлунок, підшлункова, печінка). Від того, наскільки швидко вони виконають це завдання, залежить зникнення неприємних симптомів. Тому варто посилити детоксикаційні функції цих органів і загалом спротив організму токсинам при похміллі.

Що допомагає від похмілля: таблетки чи домашні засоби

Загальнозміцнюючий і детоксикуючий засіб ВІТАРГІН містить одразу декілька компонентів, що покращують роботу печінки та інших органів. Амінокислота аргінін відповідає за детокс печінки, регулює судинний тонус і нормалізує мікроциркуляцію у цьому органі, насичуючи його киснем. Аргінін також знижує утворення шкідливих для клітин печінки вільних радикалів і зменшує запалення. Ліпотропна речовина бетаїн зменшує жирову дистрофію печінки, має і протизапальну дію. Іони цитрату, що містяться у ВІТАРГІНІ, сприяють процесу травлення, усувають нудоту, відчуття важкості в шлунку та метеоризм.

Усе це разом допомагає від похмілля: нормалізує стан після алкогольного сп’яніння і підтримує організм у період частих застіль, що трапляються, наприклад, на новорічні свята. Для загального зміцнення організму та детоксу печінки засіб можна приймати протягом 3-4 тижнів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки