Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Українці стримано ставляться до лікарів. З одного боку – це шляхетна професія, покликана рятувати життя людей. З іншого боку – надто часто серед них трапляються не лікарі, а, швидше, здирники, які думають тільки про те, як би більше заробити на чужому болю та стражданнях.

Одним із найяскравіших прикладів подібного здирництва є таке явище в нашій системі охорони здоров'я, як наркологічні клініки.

Раніше наркоклініки займалися виключно виведенням алкоголіків із запоїв, у тому числі на стадії алкогольного делірію, який називається в народі "білою гарячкою". Оскільки фармацевтична промисловість не стоїть на місці, алкоголізм також навчилися лікувати за допомогою ліків, які знижують залежність. Як наслідок, після виведення з запою пацієнт може залишитися в клініці для подальшого лікування.

Відео дня

Крім того, якщо раніше наркоманів подібних клініках лікували час від часу, то тепер, коли в Україні запрацювала програма замісної терапії, в наркоклініках відкрився новий вид бізнесу – видача наркозалежним метадону та бупренорфіну. Це вид діяльності, що ліцензується державою, і наркоклініки на цьому непогано заробляють.

Ефективність лікування при цьому під великим питанням. Натякнемо: чим довше пацієнт залишається наркозалежним, тим це вигідніше клініці, адже метадон видається не безкоштовно. Більше того, не поодинокі випадки, коли в наркоклініках спеціально "підсаджували" на метадон здорових молодих людей, які таким чином ставали наркоманами і змушені були знову і знову закуповувати рятівне зілля.

Насправді лікування від наркозалежності – це досить вигідний бізнес. Адже все тут залежить від волі пацієнта, про що не стомлюються повторювати лікарі-наркологи. Тому, результат лікування наркологів часто схожий з роботою ворожки: одужав пацієнт – отже, клініка вилікувала. А не одужав – ну що ж, пацієнт не зміг подолати залежність, і нічого тут не вдієш.

Але найпопулярнішим способом заробітку наркоклінік залишається "відмазування" від вини у ДТП. Скажімо, порушив водій правила дорожнього руху чи скоїв ДТП. Поліцейські відправляють водія на огляд до наркоклініки. Там, після переговорів з лікарем-наркологом, залежно від зговірливості пацієнта, останній може отримати потрібний результат аналізу на вміст алкоголю або наркотиків у крові.

Така влада над людьми та долями розв'язує руки багатьом працівникам наркоклінік не гірше за інший наркотик.

"Соціотерапія" на Деміївці – наркоклініка для пацієнтів із міцним здоров'ям

Найбільш популярна в Україні мережа наркоклінік – "Соціотерапія" – це комунальні підприємства на базі колишніх наркологічних диспансерів. У Києві є п'ять таких установ, де за потрібною ціною можна не тільки віддати родича на лікування (якщо у вас є чимала сума в кишені, бажано готівкою), а й отримати довідку про те, скільки у вас алкоголю в крові. Знову ж таки, кількість знайденого алкоголю в крові залежатиме від розміру вашого гаманця.

Зокрема саме таким чином ведеться бізнес у стаціонарному відділенні "Соціотерапії", розташованому у Деміївському провулку нашої столиці.

Ось що говорять про цей вид заробітку на водіях "під шафе" ті, хто постраждав від п'яних за кермом та їхніх "відмазувачів": "Тут підробляють аналізи. Роблять тверезих водіїв (з) п'яних, добре, що є апеляційний суд".

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

А ось і коментар щасливого власника "чистого аналізу": "Привозили ментики туди з підозрою на наркотичне сп'яніння під час дрібного ДТП. Здав аналіз, через тиждень був результат - все нормально, лікар ще сказав що суду не буде і пояснив де забрати посвідчення водія".

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Керує цими процесами "господар клініки на Деміївці" Шипунов Олександр Миколайович

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Саме він відповідальний за побори з пацієнтів та їхніх родичів, хамське ставлення персоналу до хворих, огидне харчування та повну відсутність контролю за лікуванням та його результатом.

Згідно сайту "Соціотерапії", наркоклініка надає послуги виведення із запою, швидку допомогу у разі психозу чи критичного стану через алкогольну чи наркотичну залежність. Також тут нададуть послуги з "активної підтримуючої терапії". Однак, хоча підприємство має державну форму власності (а можливо саме тому) ви не знайдете на сайті жодної згадки про вартість послуг. Відчуття таке, що всі послуги надаються безкоштовно.

Однак, це далеко не так.

Насправді цінник встановлюється лікарями цієї клініки лише після прийому. Певне, під час прийому оцінюється як фізичний стан пацієнта, але й матеріальне становище його та його родичів. Залежно від того, як пройшла зустріч, вам можуть виписати з десяток абсолютно непотрібних аналізів та ліків, а потім намалювати суму з багатьма нулями, яку ви повинні внести для того, щоб вашого близького забрали до клініки.

Ось більш розгорнутий відгук постраждалого від зустрічі з лікарями "Соціотерапії" на Деміївці: "Жахливе місце, навіщо брехати, що працює цілодобово. Це місце дійсно для зневірених людей і щоб туди потрапити велика праця - умовити пацієнта на госпіталізацію та лікування, але коли приїжджаєш готовим на все о 21.30 у суботу, тебе просто можна сказати нахабно виганяють, "приїжджайте в понеділок з 11 до 18, ми не приймаємо у вихідні і по швидкій теж, але не забудьте взяти 2800 грн (чітко поставлена ​​такса благодійного внеску, яку лікар протягом 10 хв промовив 5 разів.) Ваш алкаш бухав тиждень і ще півтори доби проживе, з такими людьми нічого не станеться (з усмішкою в кожному слові)" Як? Як можна лікувати людей не вірячи в них? якщо людина приїхала, готова лікуватися і двері у вас відчинені, цілодобово, але ніхто пацієнта так і НЕ ВЗЯВ!!!!! "Дякую ((("

І такі випадки не поодинокі. Тобто - те, що ви змогли привезти в цю клініку хворого, що нарешті погодився на лікування, не означає, що його візьмуть. Причому без жодних пояснень і причин, хоча про візит домовлялися заздалегідь.

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Однак ті, кому пощастило потрапити туди, також не в захваті від лікування. Ось що розповів один із пацієнтів:

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Ще один пацієнт випадково підтвердив те, що ми говорили раніше – що у клініці не зацікавлені у повному лікуванні залежності. А як інакше – адже хронічний хворий – їхній хліб.

Ось що пише хтось Сергій: "Чудова клініка! Я там був чотири рази. Виводять із запою, стежать, щоб "білка" не схопила. Звичайно, багато хто продовжує пити і далі. Бо психолог лише для "галочки". Із головою взагалі не працюють. Але вони й не обіцяли".

Зрозуміло, що не обіцяли – це ж невигідно для наркоклініки! Он, Сергій через подібний підхід вже ЧОТИРИ рази побував у цьому місці на лікуванні, і без толку. Хоча психотерапія для таких пацієнтів – обов'язкова процедура, та й штатний психолог є – незрозуміло лише за що зарплату отримує.

Красномовно поставив крапку своїм узагальнюючим коментарем пацієнт на ім'я Ігор К.

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

Для справедливості наведемо позитивні відгуки. Так, вони є.

Щоправда, ці відгуки досить одноманітні, щоб не сказати – однакові. Так-так, ви не помилилися – "пацієнт", якого в клініці попросили залишити позитивний відгук про них, виявився настільки лінивим, що залишив один і той самий коментар під РІЗНИМИ клініками з різними адресами.

Чого ми не знали про наркоклініки: є така професія – на бабки розводити

В Україні, за статистикою за минулий рік, налічується 1 млн наркозалежних. До них відносять як алкоголіків, так і тих, хто страждає від наркотичної чи медикаментозної залежності. Близько 400 тис з них – наркомани, інші страждають на алкогольну залежність.

Як бачимо, у цій галузі роботи – непочатий край. І, отже, наркологічні клініки на кшталт "Соціотерапії" зможуть ще довгі роки наживатися на нещасті хворих на алкогольну та наркотичну залежність людей та їхніх близьких.

Особливо доти, доки протоколи лікування та прайси наркоклінік залишаються таємницею за сімома печатками, а громадський контроль над ними і далі буде відсутнім.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки