Що робити, якщо поставлено діагноз онкологія: зазначені 8 кроків

Щомісяця у Facebook проводяться безкоштовні вебінари, де можна отримати відповідь від експерта з питань онкології

Щороку "рак" діагностується у близько 140 тисяч українців*, тобто щодня близько 400 людей отримують цю страшну звістку. Якщо як грім посеред ясного неба пролунав невтішний діагноз, і постає чинне питання – а що робити далі?

1 крок: дозволити собі емоції. Вони можуть бути різними, всі вони нормальні і навіть корисні, адже психіка так "пом'якшує" потрясіння. Зазвичай ця стадія триває до тижня.

2 крок: розповісти про діагноз близьким. Вам знадобиться не тільки їх підтримка, а й допомога – супроводжувати до лікаря, бути вашою "пам'яттю" впродовж консультацій тощо. Розподіліть відповідальність виходячи з ваших потреб та можливостей оточуючих.

Відео дня

3 крок: виключити можливість помилки при встановленні діагнозу. Для цього потрібно отримати консультацію кількох лікарів. Крім того, додаткові консультації дають можливість знайти "свого" лікаря.

4 крок: обрати місце лікування. Оптимально, щоб це була спеціалізована лікарня. Їхати за кордон або ні – справа бажання та фінансової спроможності кожного пацієнта. Рівень медицини в Україні зростає, тож важливо зважити своє рішення.

5 крок: перевірити наявність клінічних досліджень за вашим діагнозом та параметри включення. Списки таких досліджень шукайте лише на офіційних сайтах онкоклінік та авторизованих медичних установ.

6 крок: скоригувати повсякденну діяльність. Вчитеся ви або працюєте – поговоріть про можливість адаптувати свої обов'язки під нові обставини: перевестись на заочне навчання, вільний графік роботи тощо.

7 крок: знайти однодумців та онкопсихолога. В онкоспільнотах можна отримати корисний досвід, контакти, підтримку. Онкопсихолог потрібен, щоб впоратись зі складними запитами: панічними атаками, депресією тощо. Так, на сайті проєкту "Бути поруч" подані посилання на такі онкоспільноти, а також є можливість отримати безкоштовну консультацію онкопсихолога.

8 крок: виокремити час на себе. Хвороба – лише період у житті. Важливо не покидати улюблених занять. Нові захоплення та цілі відволікають від обтяжливих обставин та мотивують не здаватися на шляху до одужання.

Додаткові рекомендації:

  • заведіть папку для документів, пов'язаних з лікуванням, чеків тощо;

  • ведіть щоденник харчування та самопочуття, рекомендацій лікарів;

  • визначтесь, як себе поводити у відповідь на реакції з боку оточуючих;

  • інформацію про свій діагноз шукайте на сайтах Американської та Європейської онкоасоціацій.

В Україні було створено перший соціально-освітній проєкт "Бути поруч"

В ході лікування онкозахворювання в пацієнта та його близьких виникає безліч питань, впоратись з якими самостійно просто неможливо. Наприкінці 2020 року за ініціативи компанії Nutricia – європейського лідера у галузі клінічного харчування – в Україні було створено перший соціально-освітній проєкт "Бути поруч". Він зібрав провідних онкологів, онкопсихологів, нутриціологів та реабілітологів, щоб підтримати онкопацієнтів. У рамках проєкту можна отримати психологічну підтримку та фахову інформацію про різні аспекти хвороби.

Щомісяця у Фейсбуці проводяться безкоштовні вебінари, де можна отримати відповідь від експерта, а також публікуються дописи на різні теми навколо раку: лікування, міфи, харчування. Пацієнти діляться своїми історіями перемог, надихаючи тих, хто бореться з недугою.

Долучитися до проєкту "Бути поруч", отримати експертну інформацію та підтримку можуть усі охочі, скориставшись офіційним сайтом або сторінкою у Фейсбук Nutricia Medical.

*За даними канцер-реєстру України, станом на 2019 рік в Україні було 138 509 нових випадків захворювання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки