Що врятує від епідемії інфекцій під час війни

Що врятує від епідемії інфекцій під час війни

Від моменту початку війни значно зросли ризики того, шо спалахнуть інфекційні хвороби.

Особливо небезпечними як по своєму перебігу, так і по швидкості розповсюдження є так звані вакцинокеровані інфекційні хвороби – тобто такі, розповсюдження яких легко попередити за допомогою вакцинування.

В нашій країні, завдяки агресивній пропаганді проросійських ЗМІ дуже низький відсоток охоплених обов’язковими щепленнями. Це негативно впливає на загальну картину захищеності від інфекційних захворювань в Україні.

Відео дня

Від початку війни збільшилася кількість факторів, що сприяють розповсюдженню інфекцій. Серед таких факторів:

  • скупчення людей;

  • погіршення якості питної води;

  • порушення гігієнічних умов життя;

  • масове переміщення людей.

Вакцинація у цивілізованому світі, частиною якого прагне стати Україна, є беззаперечним пріоритетом у боротьбі з розповсюдженням інфекційних хвороб. Ось чому в розвинених країнах світу безперервність рутинних вакцинацій є одним із найважливіших засобів підтримки здоров’я суспільства.

Тому, як зазначають фахівці, не випадково все частіше в країнах Західної Європи ставиться питання – чи мають особи, переміщені внаслідок війни в Україні, всі необхідні щеплення?

Перелік хвороб, щеплення від яких які на сьогодні вважаються обов’язковими для дітей в цивілізованих країнах світу:

  • первинний курс вакцинації від SARSCoV-2, або, як прийнято її називати в пресі, COVID19. Тобто, необхідно зробити перші дві щеплення вакциною типу мРНК (Модерна, Пфайзер або АстраЗенека).

Єдине щеплення, ревакцинацію якого робити не рекомендовано - це БЦЖ. Решту, якщо ви не впевнені – робили ви її чи ні – краще зробити.

Усі перераховані щеплення, окрім менінгококової та пневмококової, є обов’язковими і для дорослих.

Вимоги до щеплень можуть мати відмінності в різних країнах, в залежності епідемічної ситуації в країні-господарі. Також свої особливості мають щеплення вагітних жінок.

Слід зауважити, що Всесвітня організація здоров’я заявила в якості пріоритету увагу до вакцинації біженців з України, в особливості проведення рутинних щеплень дітей від краснухи, кору та COVID-19.

Також важливо зазначити, що в Європейському Союзі спеціально для біженців з України вже закуплені вакцини для профілактичних щеплень від поліомієліту та туберкульозу.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки