Що врятує від епідемії інфекцій під час війни

Від моменту початку війни значно зросли ризики того, шо спалахнуть інфекційні хвороби.
Особливо небезпечними як по своєму перебігу, так і по швидкості розповсюдження є так звані вакцинокеровані інфекційні хвороби – тобто такі, розповсюдження яких легко попередити за допомогою вакцинування.
В нашій країні, завдяки агресивній пропаганді проросійських ЗМІ дуже низький відсоток охоплених обов’язковими щепленнями. Це негативно впливає на загальну картину захищеності від інфекційних захворювань в Україні.
Від початку війни збільшилася кількість факторів, що сприяють розповсюдженню інфекцій. Серед таких факторів:
скупчення людей;
погіршення якості питної води;
порушення гігієнічних умов життя;
масове переміщення людей.
Вакцинація у цивілізованому світі, частиною якого прагне стати Україна, є беззаперечним пріоритетом у боротьбі з розповсюдженням інфекційних хвороб. Ось чому в розвинених країнах світу безперервність рутинних вакцинацій є одним із найважливіших засобів підтримки здоров’я суспільства.
Тому, як зазначають фахівці, не випадково все частіше в країнах Західної Європи ставиться питання – чи мають особи, переміщені внаслідок війни в Україні, всі необхідні щеплення?
Перелік хвороб, щеплення від яких які на сьогодні вважаються обов’язковими для дітей в цивілізованих країнах світу:
первинний курс вакцинації від SARSCoV-2, або, як прийнято її називати в пресі, COVID19. Тобто, необхідно зробити перші дві щеплення вакциною типу мРНК (Модерна, Пфайзер або АстраЗенека).
кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція;
гепатит В;
менінгокок та пневмокок;
Єдине щеплення, ревакцинацію якого робити не рекомендовано - це БЦЖ. Решту, якщо ви не впевнені – робили ви її чи ні – краще зробити.
Усі перераховані щеплення, окрім менінгококової та пневмококової, є обов’язковими і для дорослих.
Вимоги до щеплень можуть мати відмінності в різних країнах, в залежності епідемічної ситуації в країні-господарі. Також свої особливості мають щеплення вагітних жінок.
Слід зауважити, що Всесвітня організація здоров’я заявила в якості пріоритету увагу до вакцинації біженців з України, в особливості проведення рутинних щеплень дітей від краснухи, кору та COVID-19.
Також важливо зазначити, що в Європейському Союзі спеціально для біженців з України вже закуплені вакцини для профілактичних щеплень від поліомієліту та туберкульозу.