Швидка допомога за 10 хвилин: озвучені реальні цифри оперативності карет
Стандарти часу прибуття швидкої медичної допомоги за викликом не дотримуються більш ніж в половині випадків.
Про це в ефірі "Обоз.TV" розповів екс-виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я України в 2015-2016 роках, доцент Національного медичного університету імені Богомольця Віктор Шафранський.
Він нагадав про закон України про екстрену медичну допомогу, який набрав чинності 2013 року, де позначені такі часові норми реагування швидкої допомоги на виклик: "Не пізніше ніж через 3 хвилини від моменту надходження виклику бригада повинна виїхати, повинна доїхати протягом 10 хвилин, якщо це місто, протягом 20 хвилин, якщо це сільська місцевість. Протягом 10 хвилин повинна провести діагностику і надати необхідну медичну допомогу, якщо є потреба, протягом 10 хвилин доставити пацієнта у найближчу лікарню".
Читайте: "Загрозлива ситуація": озвучена колосальна проблема служби швидкої допомоги
Шафранський також навів досить оптимістичні статистичні дані станом на 2016 рік: "90% доїзд протягом 10 хвилин в місті, 88% доїзд протягом 20 хвилин у сільській місцевості".
Разом з тим він розповів про те, що в неформальній бесіді низка керівників територіальних центрів служби екстреної медичної допомоги повідомили йому про те, що "заявлена цифра, м'яко кажучи, відрізняється від дійсності - приблизно вдвічі, якщо ми говоримо про сільську місцевість, і приблизно на третину - те, що ми можемо мати сьогодні по місту".
"Достовірні дані ми можемо отримати лише там, де є можливість записувати ці часові проміжки без втручання людини - де є сучасна оперативно-диспетчерська служба, де все фіксує техніка", - зауважив медик.
Він також назвав чинники, які спричиняють найбільш негативний вплив на оперативність прибуття карети швидкої допомоги. "Якість доріг в сільській місцевості - це біда, в місті - корки і відсутність належної нумерації на будинках. Це призводить до певних збоїв".
Як писав "Обозреватель", в серпні поточного року на дорогах Києва було зафіксовано "чудо": столичніводії створили коридор і пропустили швидкудопомогу в умовах "мертвої" пробки.