Список захворювань, при яких неможлива мобілізація

Список захворювань, при яких неможлива мобілізація

Міністр оборони України назвав список захворювань, які можуть стати серйозною перешкодою для проходження служби не лише у мирний, а й у воєнний час.

Після введення на території України військового стану, одразу ж оголосили про загальну іммобілізацію, після чого українці від 18 до 27 років які не мають права на відстрочку служби в армії отримали повістку. Багато хто звільнений у мирний час від військової служби зараз вважаються обмежено придатними до несення служби до ЗСУ.

У кожному конкретному випадку лікарі, що входять до складу РВК, практикують індивідуальний підхід, проте існує список захворювань, які за бажанням допоможуть отримати відстрочку від проходження служби армії.

Відео дня

З якими хворобами не заберуть до армії навіть під час війни?

Отримують повне звільнення від служби в армії призовники, у яких є важкі патології: у них відсутня кінцівка, вони страждають на сліпоту, розумову відсталість, глухоту, шизофренію. Найчастіше призовника не списують через те, що він не придатний до армії, а дають йому тимчасову відстрочку на шість чи дванадцять місяців, щоб він міг підлікуватися, після чого йому призначається перекомісія.

Існує цілий список захворювань, які можуть тимчасово чи довічно звільнити призовника від виконання армійської повинності не лише у мирний, а й у воєнний час.

Захворювання очей

У воєнний час у категорію умовно придатні до проходження служби в армії потрапляють ті, хто має серйозні анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон'юнктиви, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах. Якщо ж патологія не супроводжується зниженням зору або порушенням рухової функції зорового апарату, то призовник вважається придатним до служби в армії не тільки у військовий, але й мирний час.

Прогресуюче зниження зору, відшарування або розрив сітківки, глаукома обох очей, а також стійкий параліч рухових м'язів очного яблука, що супроводжуються диплопією, а також короткозорість (далекозорість) одного ока, якщо один з меридіанів перевищує 12,0 діоптрій або є астигматизм з різницею рефракції у двох основних меридіанах вище 6,0 діоптрій, виявлено зниження гостроти зору одного ока менше 0,1 або око зовсім не бачить, якщо у призовника повністю відсутнє очне яблуко, а гострота зору другого ока нижче 0,3 діоптрій або гострота зору на обох очах менше 0,2 діоптрій, є вагомим приводом для відмови призовникові у проходженні служби у ЗСУ.

Захворювання травної системи

За відсутності у чоловіка десяти і більше зубів на нижній чи верхній щелепі або вони замінені знімними протезами, відсутні на одній щелепі вісім кутових зубів або по чотири кутові зуби на верхній та нижній щелепі з різних боків чоловік вважається непридатним для проходження військової служби у мирний час, але при цьому він може бути покликаний у разі війни.

Наявність щелепно-лицьових аномалій (за винятком уроджених), у тому числі і аномалій прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а також ковтальної, мовленнєвої та жувальної функції – це серйозна перешкода для проходження служби в лавах Української армії як у мирну, так і військову годину.

Довічно звільняють від військової служби призовників, які страждають на виразкову хворобу шлунку або дванадцятипалої кишки, езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальну рефлюксну хворобою, хворобу Крона, виразковий коліт, кишкову непрохідність, паралітичний ілеус, інвагінацією, дивертикульоз товстої кишки, синдром роздратованого кишечника, спайкову хворобу, захворюваннями печінки, що супроводжуються серйозним порушенням у роботі цього органу.

Захворювання ендокринної системи

Як правило, ті, у кого було виявлено патології ендокринної системи, що супроводжуються розладом харчування або порушенням обміну речовин, вважаються обмежено придатними.

ВІЛ

У разі, якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів, й іншими уточненими захворюваннями, то призовник звільняється від служби у мирний, та у воєнний час. Ті, хто є носіями вірусу імунодефіциту з безсимптомним перебігом, вважаються обмежено придатними до проходження служби у ЗСУ.

Недостатній фізичний розвиток, травми та вроджені аномалії

Зазвичай, призовники, які отримали травми, що супроводжуються вираженим порушенням функції органів, вважаються обмежено придатними. Якщо травма супроводжується серйозним порушенням у роботі органу, то чоловік вважається непридатним для проходження надстрокової служби. Якщо призовник має важкі вади або аномалії, що перешкоджають його нормальній життєдіяльності, то за рішенням комісії він може бути визнаний не придатним для проходження служби у воєнний час.

Геморой

Призовники, які страждають на це захворювання, належать до категорії обмежено придатних до військової служби, або ж придатними до неї.

Гепатити

Не придатні до служби в армії лише ті, хто страждає на тяжку форму вірусних гепатитів, яка погано піддається лікуванню і супроводжується вираженим порушенням у роботі органів і систем. Якщо призовник має стійкі або помірні порушення, то придатність призовника до проходження служби у воєнний час визначає комісія. Якщо захворювання не супроводжується порушенням роботи життєво важливих функцій та систем, то призовник вважається придатним для проходження служби під час війни.

Шкірні хвороби

Дифузна форма нейродерміту, що супроводжується вираженою ліхеніфікацією шкірних покривів, герпетиформний дерматит та звичайна пухирчатка дозволяють отримати "білий квиток" і звільняють від військової повинності довічно. Решта шкірних захворювань не є суттєвим приводом для відмови призовникові у проходженні служби.

Захворювання кісток

Якщо у призовника в анамнезі є важка форма артриту, артрозу, ревматоїдного васкуліту, хвороба Стілла, синдром Фелті, псоріатична або ентеропатична артропатія, ревматоїдний бурсит, подагра, вузликовий поліартрит, хвороба Бехчета, кристалічна артропатія, а також інші патології, що супроводжуються вираженим порушенням функції пошкодженого органу, не придатні до мобілізації.

Не можуть бути покликані в армію особи, які страждають на виражену деформацію або дефекти пальців кисті, стоп, важку форму плоскостопості, фібробластичні патології з порушенням рухової активності. Крім цього, не закликають осіб після ампутації кінцівки, а також тих, хто має тяжкі захворювання хребта.

Хвороби крові

Ті, хто страждає на прогресуючі патології, що супроводжуються вираженим порушенням функції крові не придатні до служби. Решта призовників з такими патологіями вважаються придатними до служби під час війни, але тільки якщо вони на момент призиву не проходять курс лікування.

Патології сечостатевої системи

Не можуть бути покликані на службу в армію ті, хто страждає на тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, хронічний первинний пієлонефрит, тубулоінтерстиціальну форму нефриту, нефропатію, ниркову недостатність, гідронефроз, набуту кісту нирок, нефросклероз, цистит, захворюваннями сечового міхура, невенеричну форму уретриту, стриктуру уретри з вираженим порушенням роботи нирки, а також гіперплазією або аденомою простати, фіброаденомою та міомою простати, простатитом, гідро- та сперматоцеле, крипторхізмом, орхітом, епідидимітом, чоловічим безпліддям, надмірною крайньою плоттю, важкою формою фімозу, що супроводжується серйозними порушеннями функції роботи сечостатевої системи. Якщо захворювання не викликає серйозних порушень у роботі системи, такий чоловік може вважатися обмежено придатним до проходження служби у воєнний час.

Хвороби нервової системи

Особи, що страждають гострою формою менінгіту, енцефаліту, мієліту, енцефаломієліту, внутрішньочерепним або внутрішньохребетним абсцесами, системною атрофією, дегенеративними патологіями, церебральною формою паралічу, паралітичним синдромом, хворобою Паркінсона, міастенією, розсіяним склерозом, захворюваннями нервово-м'язового апарату, а також, якщо у призовника виявлено міопатію, дорсалгію, радикулопатію, цервікалгію, ішіас, люмбаго не можуть бути призвані в армію. Особи з епілепсією, епілептичним синдромом, епілептичним статусом, мігренню, розладами сну при систематичних загостреннях також позбавляються необхідності проходження надстрокової служби.

У разі прогресування захворювання таких призовників відносять до категорії обмежено придатних для проходження служби у мирний час.

Хвороби дихальної системи

Від проходження служби в армії звільняються ті, хто страждає хронічною формою бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ, емфіземою та бронхоектатичною хворобою, пневмоконіозом, хронічними пневмонітами, ідіопатичною фіброзною формою альвеоліту, легеневим альвеолярним протеїнозом, гемосидерозом, якщо у призовника виявлені будь-які хронічні гнійні та некротичні хвороби плеври, легенів та середостіння або він страждає на важку форму бронхіальної астми, що супроводжується вираженим порушенням функції дихання.

Хвороби системи кровообігу

Вважаються непридатними у мирний та воєнний час ті, хто страждає на серцеву недостатність ІІ-Б-ІІІ ступеня, гіпертонію ІІІ ступеня, ішемічну хворобу серця, яка асоційована з серцевою недостатністю ІІ-Б-ІІІ ступеня, інфарктом головного мозку, інсультом, стенозом, емболією. , тромбозом, аневризмою прецеребральної, базилярної, сонної, хребетної артерій чи аорти, церебральною формою атеросклерозу з тяжкими порушеннями функцій.

Також непридатними вважаються призовники, у яких є важкі наслідки флебіту, тромбофлебіту, тромбозів, емболії, виявлено варикозне розширення вен на нижніх кінцівках, варикозне розширення вен в області стравоходу, яєчка, мошонки, органів малого тазу, органів малого тазу, неспецифічна форма лімфаденіту та наслідки хірургічного втручання.

Хвороби органів слуху

Не можуть бути призвані в армію особи, які страждають на стійку, повну глухоту на обидва вуха або глухонімоту, що мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення, які супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньера.

Інфекційні ураження травної системи та шкірних покривів

Непридатними у мирний час до проходження служби вважаються чоловіки, які страждають на кишкові інфекційні ураження, бактеріальні зоонози, вірусні інфекційні захворювання центральної нервової системи, вірусні інфекційні ураження шкірних покривів і слизових оболонок, гельмінтози, педикульоз. У військовий час таких призовників вважають обмежено придатними.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

Особи, у яких виявлено вроджену або набуту форму сифілісу у мирний час вважаються непридатними до проходження служби в армії, однак у воєнний час можливість проходження служби такими призовниками визначається індивідуально. До служби в лавах ЗСУ не допускаються ті, у кого виявлена ​​гонококова, трихомонадна інфекція, а також інші ЗПСШ, але тільки до того моменту, поки чоловік не пройде лікування.

Онкологічні патології та їх наслідки

Особи з онкологічними захворюваннями, яким поставлений невиліковний діагноз не можуть бути покликані на термінову службу, а ті, у кого є в анамнезі онкодіагноз або якщо захворювання перебуває в стадії стійкої ремісії, а також при повільно прогресуючій патології вважаються обмежено придатними у воєнний час.

Призовники, у яких виявлено доброякісні новоутворення, які супроводжуються тяжкими порушеннями в роботі організму, не можуть бути призвані до ЗСУ.

Усі ті, хто отримав хірургічне лікування або пройшов променеву терапію, тимчасово не придатні під час війни для проходження служби в армії.

Порушення психіки та розлади поведінки

Ті, хто страждає на стійкі розлади психіки, такі як шизофренія, шизотипові, маячні або афективні розлади з загостреннями, що часто повторюються, а також особи з важкою формою розумової відсталості не придатні для проходження служби в армії. Решта можуть бути покликані за рішенням РВК.

Туберкульоз

Чоловіки у яких було виявлено туберкульоз у мирний час не призиваються, але якщо пацієнт пройшов лікування, він може бути призваний у воєнний час за рішенням комісії.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки