Страшна смерть блогера від укусу змії: як його можна було врятувати

27,8 т.
Страшна смерть блогера від укусу змії: як його можна було врятувати

Після інциденту зі смертю російського відеоблогера Арслана Валєєва актуалізувалося питання про рятівний антидот від зміїної отрути.

Як повідомляє видання "Популярна механіка", "ідеальний" антидот повинен містити в собі дві основні якості: нейтралізовувати отруту, яка швидко поширюється в людському організмі, а також усувати наслідки її впливу на органи і системи пацієнта.

Така протиотрута - рідкість, а значить і не завжди може врятувати від смерті.

У ніч на 23 вересня, будучи в прямому ефірі свого каналу, Валєєв отримав укус чорної мамби. Незважаючи на те, що він був негайно госпіталізований, уже близько полудня 25 вересня молодий чоловік помер.

Відео дня

Через конфлікт зі своєю колишньою дружиною, під час свого останнього стріму, на очах у тисяч глядачів, він спровокував смертельно небезпечну змію Чорну мамбу вжалити себе в руку. Знайомі Валєєва, які спостерігали за тим, що відбувається, через стрімінговое вікно, викликали швидку допомогу. Блогер був доставлений у лікарню в критичному стані і введений у стан штучної коми для проведення медичних маніпуляцій, але врятувати його не вдалося.

Отже, яким же повинен бути антидот, щоб врятувати життя людини від смертоносної отрути.

Ще в 1818 році видатний французький вчений - хімік і токсиколог Матьє Жозеф Бонавентюр Орфіла (1787-1853) сформулював п'ять вимог до антидоту:

1) Протиотрута має бути такою, щоб її можна було приймати у великих дозах без будь-якої небезпеки;

2) Протиотрута має діяти на отруту, будь то рідка або тверда, при температурі людського тіла або нижчій;

3) Дія протиотрути має бути швидкою;

4) Протиотрута не повинно зв'язуватися з отрутою в середовищі шлункового, слизового, що містить жовч і інші соки, які можуть міститися в шлунку;

5) Діючи на отруту, протиотрута повинна позбавляти її шкідливих властивостей.

Більшість цих положень актуальні і в наш час. Але поки так і не вдалося домогтися виконання першого пункту. Багато сучасних антидотів - сильнодіючі, а часом і просто токсичні препарати. Найчастіше клин вибивають клином - так, отруєння метиловим спиртом лікують конкурентним антидотом - етанолом, який також представляє собою нейротоксичну отруту, просто слабшу.

Атропін, що є антидотом, сам може стати причиною важкого отруєння і смерті. Крім того, більшість сучасних антидотів руйнується в шлунково-кишковому тракті, що змушує вводити їх в організм парентерально - у вигляді ін'єкцій або аерозолів.

Але робота триває. Токсикологи і хіміки шукають нові, більш ефективні і безпечні антидоти, які зможуть захистити людину від усіх оточуючих її отрут. Ну або хоча б від більшої їх частини.

Чорна мамба може виростати до трьох метрів у довжину і має смертельно небезпечну отруту. Незважаючи на страхітливі зовнішні дані, ця африканська змія харчується дрібними гризунами і птахами, уникаючи людей. Мамба нападає тільки вимушено, якщо чує реальну загрозу. Людина, яка постраждала від її отрути, потребує негайного введення антидоту, інакше її чекає неминуча загибель.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", група вчених із Національного інституту здоров'я США створила антитіло, здатне знешкодити 99% штамів вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки