Трансплантація органів в Україні: експерти розвіяли популярні страшилки
В Україні дуже популярний страх, що після прийняття закону, що дозволяє трансплантацію, українців почнуть масово викрадати і "різати на органи".
Учасники програми "Кворум" на ObozTV спростували поширені міфи.
{"title":null,"id":"2515034"}Зокрема, громадський діяч з прав тяжкохворих пацієнтів Юрій Андрєєв зазначив, що пересадити, наприклад, нирку іншій людині неможливо кустарним методом.
"Потрібно зробити купу досліджень, взяти безліч аналізів, щоб нирка підійшла. Це неможливо зробити де завгодно - тільки в лікарні. Лікарні в будь-якій цивілізованій країні контролюються державою - і державні, і приватні", - пояснив громадський діяч.
Андрєєв навів приклад сусідньої Білорусі, де дозволена трансплантація: "Нема там такого, щоб людей "різали на органи". Немає такого в жодній європейській країні. Усюди є чіткий державний контроль".
Читайте: Всі в донори: до чого призведе дозвіл на трансплантацію в Україні
З думкою громадського діяча погодилася журналістка Ірина Заславець.
"Мені сказав один прокурор області, що після того, як схвалять закон про трансплантацію, не треба буде грабувати банки - можна буде грабувати людей. Це дурість. У багатьох людей складається враження, що можна сказати - убийте он того блакитноокого волоцюгу, тому що мені здається, що його серце мені підійде", - зазначила вона.
За словами журналістки, українці бояться, що "прийде в лікарню до лікаря якийсь мільйонер, скаже - ось вам мільйон, знайдіть мені орган".
"Яке відношення має цей лікар до того, знайдеться потенційний донор чи ні? Добре, привезли потенційного донора. Лікар спробує зробити щось, щоб він помер, а рідні скажуть - ми не даємо згоди, щоб він був донором. Або його органи не підійдуть. Тому, коли мені кажуть, що мільйонер буде платити гроші, щоб йому тут когось убили - цей мільйонер поїде в Білорусь, і там це буде дешевше ", - заявила Заславець.
Читайте: Трансплантація органів в Україні: в новому законі знайшли релігійний недолік
Також журналістка зазначила, що трансплантація органів - це ланцюжок, де задіяна величезна кількість людей.
"Один раз можна приховати (незаконну трансплантацію - ред.), Другий раз - вже ні. Крім того, оскільки людей в ланцюжку дуже багато, це буде дуже дорого, так що ніхто б на це не пішов. А люди думають - когось замовлять, когось вб'ють", - додала вона.
Як повідомляв "Обозреватель", Ірина Заславець також розповіла, як українці самі шукають можливість продати свої органи.