МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Трансплантація органів в Україні: в новому законі знайшли релігійний недолік

Новий закон про трансплантацію, який в найближчому часі буде винесений на голосування у Верховній Раді, не враховує релігійних особливостей інших національностей.

Про це ефірі ObozTV заявив таємний гість програми "Кворум".

"Я б звернув увагу пані Богомолець (ініціатор законопроекту, глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець. - Ред), що в Україні живуть представники багатьох національностей, в тому числі євреї, японці і т.д. У них за деякими релігійними переконаннями заборонено трансплантувати органи навіть після їх смерті. Навіть після їх згоди. Тому від загиблого єврея не можна нічого взяти. Навіть якщо він дав письмову згоду", - зазначив він.

При цьому заступник директора Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова Руслан Салютін з ним не погодився.

"В Ізраїлі дозволено вилучення органів у померлої людини, але при рабині. В азіатських країнах дійсно є моменти, які пов'язані з релігійними аспектами і там не дуже розвинена трупна трансплантація. Там більше розвинена жива трансплантація, але трансплантація від померлих людей все-таки здійснюється. Це все пов'язано з особливостями ментальності і спілкування з людьми", - додав Салютін.

Його слова підтвердила і журналістка Ірина Заславець.

"В Ізраїлі є ціла громадська організація, в яку приходить людина і каже: "Я хочу подарувати свій орган". Йому кажуть: "Ось, вибирайте. У нас є сто пацієнтів, йдіть знайомтеся". Він знайомиться, потім з ним працюють психологи, людина дарує свій орган. Вже так близько п'ятисот чоловік", - констатувала вона.

"Якщо помирає релігійний єврей, він проживає в Україні, то невідомою залишається причина смерті. Розтин не робиться. Тому навіть якщо він дав згоду на трупне донорство, він ризикує. Можливо, він був отруєний. Ми цього не знаємо. Людина померла, дослідження не буде", - парирував таємний гість.

Повний випуск програми "Кворум" дивіться у суботу 5 травня о 18:10.

Як повідомляв "Обозоеватель", в.о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун раніше заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства, адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижче, ніж в європейських країнах.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Ефіри Obozrevatel TV" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
1
Смішно
2
Цікаво
2
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини