Деякі українці шукають можливість продати свої органи

38,5 т.
Деякі українці шукають можливість продати свої органи

Деякі українці самі шукають можливість продати свої органи, наприклад, нирку, на продаж.

Про це в ефірі ObozTV розповіла журналістка Ірина Заславець.

"Я буквально вчора бачила лист, який прийшов до Інституту Шалімова - "Я, така-то жінка, купіть у мене нирку, дуже потрібні гроші..." До Інституту Шалімова постійно приходять такі листи, і українці шукають можливість продати орган. Періодично в судах слухаються такі кримінальні справи", - повідомила Заславець.

Журналістка пояснила, як працює схема торгівлі органами.

Відео дня

"Наприклад, в Туреччині дозволяється дарувати орган не тільки рідній людини, а й близькому знайомому. Ми їдемо в Туреччину, при клініці є етичний комітет, який запитує - а ви точно не продаєте свій орган? А я, навчена людиною, яка платить гроші, кажу - ні-ні, ні в якому разі. Я підписую згоду, що не продаю. Лікарі в даному випадку не винні, я їх обдурила..." - розповіла вона.

"Люди йдуть на обман у Туреччині. Повертаються сюди з грошима, сусід питає - де гроші взяв? Він каже - нирку продав і задоволений. Один нирку продав і в АТО пішов. Його судять зараз, він говорить - я воював за Україну, у мене медаль є, а ви мене судите! Друг через нього поїхав продав. Потім це все виходить на якогось дільничного, який думає - можна зірочок на погони начіпляти, чорних трансплантологів накрили", - додала Заславець.

Як повідомляв "Обозреватель", в.о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун раніше заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства, адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижче, ніж в європейських країнах.

Повний випуск програми "Кворум" на ObozTV дивіться в суботу 5 травня в 18:10.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки