"Цю довідку робив д*біл": стало відомо, як шахраї заробляють на кору в Україні

46,1 т.
'Цю довідку робив д*біл': стало відомо, як шахраї заробляють на кору в Україні

На хвилі паніки та страху через спалах кору в Україні, шахраї стали заробляти гроші, продаючи підроблені довідки про щеплення.

Про це сказано в сюжеті програми "Гроші" на телеканалі "1+1".

"Як не дивно, у лікарні з кором потрапляють діти, у яких є довідки про вакцинацію. Тобто щеплення їм ніби як зробили, але вони чомусь захворіли", - сказано в сюжеті.

За словами Віталія Євтушенка, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб, на сьогодні приходять хворі діти, у яких є довідки про вакцинацію.

Цю ж інформацію підтверджують і в Міністерстві охорони здоров'я. Зокрема, виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун говорила про це під час нещодавнього брифінгу.

Відео дня

Журналісти відзначають, що поки чиновники лише говорять про проблему, в інтернеті є безліч оголошень, які пропонують купити довідку. Продавець медичних документів каже, що офісу в компанії немає, а самі довідки надсилають поштою. Ціна довідки - 350 гривень і зустрітися з продавцем особисто ніякої можливості немає.

У клініці, яка нібито видала довідку, усі претензії заперечують і кажуть, що печатка належить не ним. А головний лікар, підпис якого стоїть на підробленому документі, різко відповів: "Цю довідку робив дебіл".

"Підприємства "Приватна клініка Медіком" - не існує в природі. Лікарської печатки такого виду, де вказується місце роботи лікаря, не існує в принципі. Ось цей підпис не мій. Цю довідку робив дебіл", - говорить головлікар столичної клініки Валерій Авершин.

Однак лікар відмовився показати справжні печатки, щоб "такі підроблені печатки не виглядали якісніше".

Журналісти нагадують, що за підробку довідки про щеплення передбачено покарання, і батьки, які купують такі довідки, теж несуть відповідальність.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун просить Верховну Раду посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки