В Україні хочуть карати за відмову від щеплень

68,1 т.
В Україні хочуть карати за відмову від щеплень

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун просить Верховну Раду посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

Про це вона заявила з трибуни в парламенті.

"Для наступних кроків нам потрібна ваша допомога. Перше - внести зміни в закони України, які регламентують питання вакцинації і посилити відповідальність за відмову від вакцинації, як це зроблено в усьому цивілізованому світі", - сказала Супрун і додала, що уряд буде подавати зміни до законодавства.

Вона також закликала ухвалити нову національну програму імунізації, підготовлену Міністерством охорони здоров'я.

Відео дня

"Через мораторій на нові програми нам не дозволено подавати і немає фінансування на нову програму. Прошу підтримати нову програму з імунізації", - додала Супрун.

За даними чиновниці, на початок року в установах охорони здоров'я в наявності є 516 тис. доз вакцин. Перебої з наявністю вакцин є в Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській, Івано-Франківській областях і в Києві, для них міністерство здійснює перерозподіл вакцин із інших регіонів.

Супрун також зазначила, що вакцина від поліомієліту, кашлюку, дифтерії та правця в Україні є, але нею охоплено менше половини дітей у віці до 1 року.

"Станом на 1 грудня 2017 вакцинацією проти поліомієліту охоплено менше 50% дітей до 1 року, проти коклюшу, дифтерії та правця - також менше 50%, по БЦЖ - трохи краще, 75%, а гепатиту В - 50%", - повідомила Супрун.

У квітні і жовтні очікуються поставки ще по 1 мільйону доз. Вирішується питання про постачання наступної партії в короткі терміни.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", в Україні від кору померла ще одна дитина.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки