У Британії з'являться на світ діти від "трьох батьків"

7,6 т.
У Британії з'являться на світ діти від 'трьох батьків'

У Ньюкаслі (Великобританія) лікарі вперше отримали дозвіл на створення ембріонів "від трьох батьків" для двох жінок, які можуть передати своїм дітям важкі невиліковні генетичні хвороби.

Про це повідомляє The Guardian.

Зокрема, суть процедури полягає в тому, що медики з'єднають запліднені яйцеклітини, створені за допомогою стандартного ЕКЗ, із ДНК від жінок-донорів. Таким чином, створений ембріон матиме всі хромосоми біологічних батьків, але пошкоджені мітохондрії матері замінять здоровими донорськими.

Зачаття від трьох батьків
Відео дня

Орган із запліднення та ембріології людини (HFEA) підтвердив, що він схвалив процедури, за якими тепер буде стежити професор репродуктивної біології Мері Херберт і її команда в клініці Ньюкасл.

Читайте: Унікальний випадок: на Львівщині у літньої пари народилася дитина

Жінки будуть першими британками, яким проведуть так звану мітохондріальну донорську терапію, радикальну процедуру ЕКЗ, яка була прийнята на законних підставах у результаті парламентських виборів у 2015 році. Що стосується вищевказаної клініки Ньюкасла, то вона отримала ліцензію на лікування, також відомої як замісна терапія мітохондрій, в березні 2017 року.

Причиною використання цієї методики у випадку зі згаданими двома британками є той факт, що їхні гени переносять мутацію, яка провокує розвиток такого рідкісного захворювання, як міоклонічна епілепсія з обірваними червоними волокнами, або синдром Мерфрі.

Синдром Мерфрі може бути руйнівним нейродегенеративним розладом, який із часом погіршується і часто призводить до ранньої смерті. Стан, який зачіпає одну з 100 тис. осіб, зазвичай діагностується в ранньому дитинстві або підлітковому віці, коли у людей розвиваються раптові спазми, які прогресують до втрати м'язового контролю, слабкості, глухоти і деменції.

Читайте: У США народився "24-річна" дитина

Проаналізувавши жіночу медичну і сімейну історію зазначених пацієнток, комітет HFEA погодився з тим, що будь-які діти, яких вони зачали б, можуть бути схильні до "серйозної багатосистемної і прогресуючої хвороби", яка серйозно вплине на їхню якість життя.

Як повідомляв "Обозреватель", у січні 2017 року в Україні також народилася дитина від ДНК трьох осіб.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки