МоваЯзык

/ Новини медицини

У Британії з'являться на світ діти від "трьох батьків"

У Ньюкаслі (Великобританія) лікарі вперше отримали дозвіл на створення ембріонів "від трьох батьків" для двох жінок, які можуть передати своїм дітям важкі невиліковні генетичні хвороби.

Про це повідомляє The Guardian.

Зокрема, суть процедури полягає в тому, що медики з'єднають запліднені яйцеклітини, створені за допомогою стандартного ЕКЗ, із ДНК від жінок-донорів. Таким чином, створений ембріон матиме всі хромосоми біологічних батьків, але пошкоджені мітохондрії матері замінять здоровими донорськими.

У Британії з'являться на світ діти від "трьох батьків"

Орган із запліднення та ембріології людини (HFEA) підтвердив, що він схвалив процедури, за якими тепер буде стежити професор репродуктивної біології Мері Херберт і її команда в клініці Ньюкасл.

Жінки будуть першими британками, яким проведуть так звану мітохондріальну донорську терапію, радикальну процедуру ЕКЗ, яка була прийнята на законних підставах у результаті парламентських виборів у 2015 році. Що стосується вищевказаної клініки Ньюкасла, то вона отримала ліцензію на лікування, також відомої як замісна терапія мітохондрій, в березні 2017 року.

Причиною використання цієї методики у випадку зі згаданими двома британками є той факт, що їхні гени переносять мутацію, яка провокує розвиток такого рідкісного захворювання, як міоклонічна епілепсія з обірваними червоними волокнами, або синдром Мерфрі.

Синдром Мерфрі може бути руйнівним нейродегенеративним розладом, який із часом погіршується і часто призводить до ранньої смерті. Стан, який зачіпає одну з 100 тис. осіб, зазвичай діагностується в ранньому дитинстві або підлітковому віці, коли у людей розвиваються раптові спазми, які прогресують до втрати м'язового контролю, слабкості, глухоти і деменції.

Проаналізувавши жіночу медичну і сімейну історію зазначених пацієнток, комітет HFEA погодився з тим, що будь-які діти, яких вони зачали б, можуть бути схильні до "серйозної багатосистемної і прогресуючої хвороби", яка серйозно вплине на їхню якість життя.

Як повідомляв "Обозреватель", у січні 2017 року в Україні також народилася дитина від ДНК трьох осіб.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини