У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

Студенти Національного медичного університету ім. О. Богомольця у Києві виявили у середовищі викладацького колективу активну прихильницю Путінської агресії, яка виправдовувала дії кадировців у Бучі. Нею виявилася викладачка Людмила Дідківська.

Здавалося б, з раннього ранку 24 лютого 2022 року, коли президент Росії Володимир Путін оголосив Україні війну і на голови сплячих у мирних містах українців полетіли снаряди, ні в кого не залишилося сумнівів, хто справжній ворог нашої країни. В одну мить навіть у найбільших "ватників" зникли ілюзії, і вся Україна згуртувалася, щоб відстояти нашу свободу та майбутнє нашої країни.

Ті одиниці, хто з різних причин продовжує підтримувати Росію, у такій ситуації зазвичай побоюються висловлювати свої думки вголос, оскільки підтримувати агресора під час війни – це вже не просто інша думка. Це – злочин, державна зрада.

Відео дня

Тим дивніше було дізнатися, що серед еліти нашої держави – викладацькому колективі Національного медичного університету ім. О. Богомольця виявилися зрадники українського народу.

За численними свідченнями студентів, Людмила Андріївна Дідківська, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб з початком війни зайнялася активною пропагандою "принад русского міра".

Зокрема, під час онлайн-семінару Людмила Дідківська розповідала, що "у Бучі кадировці роздавали місцевим долари та подарунки, і люди нормально їх (кадировців) зустрічають". Свідками цього стали всі студенти-учасники онлайн-уроку.

Проте одними словами викладачка університету із високим статусом "національний" не обмежилася. На своєму місці вона робить все для того, щоб безпосередньо нашкодити Збройним силам України та українським громадянам, навмисно занижуючи оцінки студентам, які під час активних бойових дій у передмісті Києва надавали домомедичну та медичну допомогу постраждалим.

За свідченням молодих медиків, вона не лише принизила їхню роботу, а й заявила, що вважає їхні дії "безвідповідальними щодо навчання". Таким ставленням вона знецінила їхню небезпечну працю, а поставивши низькі оцінки, зробила все від себе можливе для подальшого відрахування їх із вишу.

У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

Людмила Дідківська і раніше регулярно демонструвала, м'яко кажучи, дивну поведінку: студенти неодноразово скаржилися на здирства з її боку за екзаменаційні оцінки, приниження людської гідності. Були навіть випадки прямого рукоприкладства – коли, наприклад, вона силоміць обрізала нігті в однієї зі студенток.

Однак тепер вона пішла далі, мабуть, у розрахунку на швидку поразку України у війні та можливі високі посади. Інакше чим ще можна пояснити те, з якою прямотою та відвертістю Дідківська почала висловлювати свої проросійські погляди.

Та й чого ще можна очікувати від передплатниці групи "СИЛОВИКИ РОСІЇ"? Вміст постів у групі пронизаний ненавистю та зневагою до України, закликами до знищення українців та напханий фейками найогиднішого змісту щодо нашої країни, які потім сама Дідківська популяризувала серед студентів.

У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

У зв'язку з тим, що сталося, виникає безліч питань, причому в основному не до самої Дідківської - з нею якраз все ясно. Цікаво інше – як керівництво Національного університету ім. Богомольця могло припустити, щоб викладачка біології займалася виправданням дій агресора і навіть – поширенням антиукраїнських фейків. Адже ми живемо не в Росії, і щоб знати правду, досить просто визирнути у вікно, розпитати студентів-жителів Ірпеня, Бучі, Чернігова чи Бородянки (впевнені такі є на факультеті).

Тим більше, прямим обов'язком викладацького складу медичного вузу є моральна підтримка студентів, які надають медичну допомогу пораненим на полі бою. Адже це саме те, для чого студенти і прийшли до цього ВНЗ!

Натомість керівництво НМУ Богомольця не тільки не заступилося за військових медиків, а й зайнялося покриванням дій Дідковської, виправдовуючи її слова тим, що, мовляв, "в Україні свобода слова".

Більше того, - за свідченням учасників події, керівництво університету силовими методами намагається зам'яти скандал, погрожуючи відрахуванням студентам, які мимоволі стали свідками антиукраїнської пропаганди кадировців на тому самому онлайн-уроці.

У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

Немає сумнівів, що виправдання російської агресії у розпал війни не могло б статися без згоди керівництва вишу.

Розвіяти цю впевненість може лише одне – негайна та адекватна реакція з боку керівництва Національного медичного університету ім. Богомольця, а також Служби безпеки України. Як мінімум, необхідна незалежна перевірка всіх обставин події та опитування всіх свідків, а саму винуватицю скандалу слід усунути від викладання на час розслідування.

До того ж виникають питання до професійних якостей цієї пані. Простий пошук в Інтернеті показав – відгуки пацієнтів про її професійний рівень не кращі, ніж студентів про її патріотизм.

У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду
У НМУ ім. Богомольця викладають антиукраїнську пропаганду

Виникає природне питання – за які такі заслуги не найкращий лікар і людина отримала посаду викладача в одному з найпрестижніших медичних вишів країни?

Корупція у Національному медичному університеті ім. Богомольця

Репутацію керівництва цього столичного університету вже давно і безповоротно зіпсовано. Вічні скандали з виборами ректора, обґрунтовані звинувачення у корупції викладацького складу – на жаль, усе це – ланки одного ланцюга, що призвели сьогодні до таких сумних наслідків.

Нагадаємо, що скандальний ректор Олександр Науменко у 2014 році відкрито підтримав Віктора Януковича в його агресивному придушенні Революції Гідності. Згодом його колеги називали це "світило медичної еліти" не інакше як негідником, пристосуванцем та хабарником.

Ще з 2018 року тягнеться історія зі звинуваченням керівництва НМУ ім Богомольця у розтраті бюджетних коштів. Заведено п'ять кримінальних справ за статтею КК 191, частина 5 – "розтрата бюджетних коштів у великих розмірах організованою групою осіб" на загальну суму 73 млн. гривень. Винні досі не покарані.

То, може в цьому причина поблажливості керівництва вузу до антиукраїнської риторики одного зі своїх викладачів? Можливо, там просто чекають на прихід росіян, щоб кримінальні справи були закриті, а антиукраїнська позиція Дідківської дозволила всім викладачам залишитися на своїх "рибних місцях"?

Це лише припущення. Ми сподіваємось, що це не так.

У той самий час слід пам'ятати, що безкарність тягне у себе подальші злочини. І якщо ми не можемо захистити навіть майбутніх лікарів від антиукраїнської пропаганди, то про яке майбутнє для всієї України можна говорити?

Чекаємо на реакцію з боку правоохоронних органів та вжиття всіх заходів щодо недопущення антиукраїнської пропаганди з боку викладацького складу в майбутньому.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки