У пошуках альтернативи: як бездимні продукти можуть витіснити сигарети і знизити шкоду для здоров’я

У пошуках альтернативи: як бездимні продукти можуть витіснити сигарети і знизити шкоду для здоров’я

"Щоб сміливо заглядати у майбутнє, нам потрібно переосмислити справжнє значення нікотину", - вважає активіст, екс-директор організації охорони здоров'я Action on Smoking and Health у Великій Британії Клайв Бейтс.

Він упевнений: зниження шкоди від тютюну – це найефективніша стратегія охорони здоров'я населення. Щоб вона спрацювала, потрібно повністю замінити сигарети на менш шкідливі бездимні альтернативи.

Відмова від сигарети підвищує якість життя

Наразі існують дослідження, які підтверджують, що бездимні нікотиновмісні продукти менш небезпечні, ніж куріння. Але в суспільстві не вщухають дискусії щодо впливу цих продуктів на організм людини. Вирішити проблему може контроль хімічного складу. Адже бездимні продукти можна видозмінювати доти, доки вони не стануть найменш шкідливими для здоров'я.

Відео дня

Результати епідеміологічних досліджень іноземних інститутів показують: курці, які повністю відмовляються від куріння до 40 років, уникають ранньої смертності та поширених захворювань легень і серцево-судинної системи, пов’язаних із курінням.

Звичайно, це не рекомендація курити до 30 років, але статистика показує, що відмова від сигарет подовжує життя та підвищує його якість. Чи можуть бездимні продукти із низьким рівнем ризику для здоров'я замінити сигарету?

Досвід Скандинавії, Швеції, Норвегії та Японії показав, що це можливо. У цих країнах за відносно короткий проміжок часу скоротилися продажі сигарет завдяки впровадженню альтернативних нікотиновмісних виробів. Це позначилося й на системі охорони здоров'я населення.

Заборонений плід солодший? Чому бездимні продукти ефективніші

Понад 78 досліджень доводять, що електронні сигарети сприяють повній відмові від куріння. В країнах, де присутні бездимні нікотиновмісні продукти, з кожним роком зростає кількість тих, хто повністю відмовився від куріння. До того ж електронні сигарети економічно вигідніші за звичайні.

"М'яка відмова від тютюну на користь бездимних нікотинових продуктів може допомогти уникнути небезпечних захворювань та мільйонів передчасних смертей", - вважає Клайв Бейтс.

Та надмірна категоричність і ворожість з боку органів охорони здоров'я та регуляторіввикликає лише паніку й тривогу у суспільстві.

творюється враження, що ці структури зацікавлені у масовому курінні, інакше їх діяльність та інтереси не мають сенсу", – аргументує свою думку Бейтс.

Численні дослідження на прикладі таких країн, як Японія, Швеція, Норвегія, Скандинавія, показують, що поширеність бездимних нікотинових продуктів у цих країнах дали результат у боротьбі зі зниженням шкоди куріння на населення.

Популяризація бездимних тютюнових продуктів часто сприймається некурцями як заклик до дії, - аргументують свої заклики антитютюнові активісти. Але чи насправді це так?

Закон США "Про боротьбу з тютюнопалінням" говорить: нові бездимні нікотиновмісні продукти, які потребують дозволу на продаж, мають відповідати принципам охорони здоров'я населення. Відмова від нікотину на користь бездимних альтернатив може стати трампліном, який призведе до ефективного зниження шкоди від куріння на глобальному рівні.

Майбутнє нікотинового ринку

Не секрет, що попит серед споживачів на нікотиновмісні продукти зберігається. Спроба його контролювати шляхом суворої заборони зазнала невдачі. Політика заборони призводить до тіньового постачання сигарет. Клайв Бейтс вважає, що майбутнє нікотинового ринку наразі стає більш зрозумілим. Активіст упевнений: у найближчому майбутньому сигарету замінять вейпи, нікотинові паучі або снюс та системи для нагрівання тютюну.

Високе оподаткування й інформаційна політика заборони тютюну лише збільшують попит на бездимні альтернативи у суспільстві. Нікотин у безпечніших формах може стабілізувати попит, знизивши шкідливий вплив куріння на здоров'я населення.

Якщо звернемося до онтології слова "залежність", то можемо з'ясувати наступне: це психічна схильність до повторюваних дій, які можуть призвести до серйозної шкоди для людини. Таким чином, лише стратегія плавного зниження шкоди від тютюну, а не заборони, може стати ефективним рішенням для охорони здоров'я населення.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки