МоваЯзык

/ Новини медицини

Учені знайшли причину раптових смертей

Пережита психологічна травма може стати смертельною для людини - вона може спричинити за собою зміни в мозку, що призводять до смерті без видимих ​​причин.

Про це заявили вчені Університету Портсмута (Великобританія). Вони назвали згубний стан людини терміном give-up-itis, що можна приблизно перекласти як "стан того, що здався". Про дослідження експертів інформує MedicalXpress.

За словами вчених, цей стан виникає, коли людина впевнена, що ситуація, у якій вона опинилася, є безвихідною. При цьому вона не схильна до самогубства, проте в мозку, імовірно в підкіркових структурах лобової частки (передня поясна кора), відбуваються функціональні зміни, що призводять до прогресивного психологічного виснаження.

Фахівці виділили кілька етапів "стану того, що здався". Спочатку людина уникає соціальних контактів, після чого в неї розвивається глибока апатія й абулія (патологічна відсутність свободи волі та бажання зайнятися будь-якою діяльністю). Серед інших симптомів - відмова від їжі, небажання стежити за собою.

Абулія, прогресуючи, переходить у психічну акінезію, коли людина перестає реагувати на біль і не уникає травматичної дії зовнішніх чинників. Учені навели як приклад випадок, коли жінка з акінезією постраждала від опіків другого ступеня, коли усвідомлено занадто довго перебувала на пляжі. Учені стверджують, що після таких руйнівних дій висока ймовірність настання психогенної смерті.

Відзначається, що людину можна врятувати - вона здатна слухатися оточуючих і з їхньою допомогою вийти зі стану give-up-itis. Дослідники також вважають, що руйнівний процес можна припинити за допомогою фізичної активності та хоча б часткового контролю за ситуацією з боку іншої людини. Це призводить до вироблення дофаміну, що поліпшує стан пацієнта.

Як писав OBOZREVATEL, раніше український психолог пояснила, чим відрізняється патологічний психологічний депресивний стан, яким повинні займатися фахівці, від осінньої хандри, що виникає внаслідок гормональних змін при зміні пори року.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
2
1
Смішно
9
Цікаво
6
Сумно
1
Треш

Блоги медицини