Українські хірурги вперше відновили щелепу пораненому бійцю за допомогою 3D-технологій

Українські хірурги вперше відновили щелепу пораненому бійцю за допомогою 3D-технологій

Українські лікарі вперше в історії щелепно-лицевої й пластичної хірургії відновили нижню щелепу пораненого бійця, використавши цифрові технології, – повідомляють на офіційному сайті Кафедри щелепно-лицевої хірургії імені О. О. Богомольця. Операцію провели досвідчені хірурги 6 квітня 2023 року в м. Дніпро на базі міської клінічної лікарні №8.

Боєць із тяжкою травмою нижньої щелепи після мінно-вибухового поранення звернувся до щелепно-лицевого хірурга Руслана Ратушного. Усвідомлюючи складність операції, лікар долучив колег із Кафедри щелепно-лицевої хірургії й пластичних хірургів Павла Бадюла та Сергія Слєсаренка.

Хірурги використали інноваційну 3D-технологію, завдяки якій отримали фрагмент нижньої щелепи з анатомічною кісткою, м’якими тканинами та судинами. Українська компанія "Іматех медікал" реалізувала комп'ютерне моделювання та виготовила імплантат.

Відео дня

Підготовка до операції тривала 3 місяці. Планувався кожен крок оперативного втручання – від анестезії до втручання, – кажуть хірурги.

Щоб відновити нижню щелепу із анатомічними параметрами чоловіка, була створена спеціальна фіксуюча пластина з титану на 3D-принтері. На пацієнта чекає ще кілька оперативних втручань та встановлення дентальних імплантатів. Після завершення реабілітації він повернеться до звичного життя із повністю відновленою щелепою.

Подібні операції із застосуванням 3D-технологій успішно практикуються в усьому світі, та в Україні це історична подія. Нашим хірургам уперше вдалося самостійно провести успішну операцію, повністю відновивши нижню щелепу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки