МоваЯзык

/ Новини медицини

Українці на межі смерті: стала відома небезпека скандального закону про органи

У наступному 2019 році операцій з трансплантації органів в Україні не буде.

Про це заявила народний депутат України від "Самопомочі", заступник глави у Комітеті ВРУ з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, так вирішив Кабмін, а парламент не зміг захистити людей. Законопроект щодо відтермінування набуття чинності нового закону України про трансплантацію на один рік, щоб уряд зміг підготувати всі необхідні нормативно-правові акти, так і не поставили на голосування.

Як відомо, у червні цього року парламент ухвалив новий закон про трансплантацію, який з 1 січня 2019 року має набути чинності, а нині чинний закон втратить силу.

Трансплантація органів під загрозою

Трансплантація органів під загрозою

"МОЗ повністю провалив реалізацію цього закону. З 29 підзаконних актів, які уряд має розробити і затвердити для введення закону в дію, не затверджений жодний! Не створено і Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Тобто, урядом не сформовано жодних умов для введення в дію нового Закону про трансплантацію", — заявила вона.

Сисоєнко нагадує, що з 1 січня припиняється дія закону, за яким зараз в Україні відбувається щорічно близько 130 операцій через сімейну трансплантацію.

"Відповідно, всі операції з трансплантації в Україні припиняться. Лікарі, які ухвалять рішення про трансплантацію, з 1 січня 2019 року порушуватимуть порядок трансплантації анатомічних матеріалів людини, що тягне за собою кримінальну відповідальність! З 1 січня наступного року в Національному Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України не запланувано жодної операції з трансплантації. Притому що черга на трансплантацію розписана на чотири місяці наперед! Чимало з цих пацієнтів — діти!" — пише нардеп, наголошуючи, що зараз трансплантації в Україні потребують близько 5000 осіб в рік.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 17 травня 2018 року Верховною Радою України був ухвалений у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини.

Документом пропонується дозволити трансплантацію органів після смерті донора за умови, що той заздалегідь надав письмову згоду. Після дачі письмової згоди особі надається карта потенційного донора та інформація про нього вноситься до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

5
Коментарі
26
0
Смішно
2
Цікаво
18
Сумно
4
Треш

Блоги медицини