Українці на межі смерті: стала відома небезпека скандального закону про органи

47,2 т.
Українці на межі смерті: стала відома небезпека скандального закону про органи

У наступному 2019 році операцій з трансплантації органів в Україні не буде.

Про це заявила народний депутат України від "Самопомочі", заступник глави у Комітеті ВРУ з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, так вирішив Кабмін, а парламент не зміг захистити людей. Законопроект щодо відтермінування набуття чинності нового закону України про трансплантацію на один рік, щоб уряд зміг підготувати всі необхідні нормативно-правові акти, так і не поставили на голосування.

Відео дня

Як відомо, у червні цього року парламент ухвалив новий закон про трансплантацію, який з 1 січня 2019 року має набути чинності, а нині чинний закон втратить силу.

Українці на межі смерті: стала відома небезпека скандального закону про органи

Читайте: Диво для трансплантації: знайдені нові клітини людини

"МОЗ повністю провалив реалізацію цього закону. З 29 підзаконних актів, які уряд має розробити і затвердити для введення закону в дію, не затверджений жодний! Не створено і Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Тобто, урядом не сформовано жодних умов для введення в дію нового Закону про трансплантацію", — заявила вона.

Сисоєнко нагадує, що з 1 січня припиняється дія закону, за яким зараз в Україні відбувається щорічно близько 130 операцій через сімейну трансплантацію.

"Відповідно, всі операції з трансплантації в Україні припиняться. Лікарі, які ухвалять рішення про трансплантацію, з 1 січня 2019 року порушуватимуть порядок трансплантації анатомічних матеріалів людини, що тягне за собою кримінальну відповідальність! З 1 січня наступного року в Національному Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України не запланувано жодної операції з трансплантації. Притому що черга на трансплантацію розписана на чотири місяці наперед! Чимало з цих пацієнтів — діти!" — пише нардеп, наголошуючи, що зараз трансплантації в Україні потребують близько 5000 осіб в рік.

Читайте: "Страждання почалися від народження": історія маленької українки, яку врятувала трансплантація

Як повідомляв OBOZREVATEL, 17 травня 2018 року Верховною Радою України був ухвалений у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини.

Документом пропонується дозволити трансплантацію органів після смерті донора за умови, що той заздалегідь надав письмову згоду. Після дачі письмової згоди особі надається карта потенційного донора та інформація про нього вноситься до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки