МоваЯзык

/ Новини медицини

''Зупинимо всі операції''! В Інституті трансплантології висунули жорсткий ультиматум Раді

Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова з 1 січня 2019 року зупинить всі операції, якщо парламент не відтермінує набуття чинності нового закону про трансплантацію органів.

Такий ультиматум висунув директора установи, керівник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту Олександр Усенко в коментарі УНН, уточнивши, що черги на всі хірургічні процедури розписані на чотири місяці вперед.

"Якщо цей закон не відтермінують, а це не зроблено, то я не маю права працювати. З 1 січня вся трансплантація — поза законом. Я у нас в Інституті не маю права робити трансплантації. Ми не будемо робити ці операції. Ми готові, але ми не маємо права за законом це робити", — сказав Усенко.

Уточнюється, що лікарі чекають підзаконного акту, який дозволить їм проводити операції. Інакше процедура з трансплантації після 1 січня 2019 року стане кримінальним злочином.

Йдеться про перенесення терміну введення в дію розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині".

Як повідомляв OBOZREVATEL, 17 травня 2018 року Верховною Радою України був ухвалений у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я і трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині.

Документом пропонується дозволити трансплантацію органів після смерті донора за умови, що той заздалегідь надав письмову згоду. Після надання письмової згоди особі надається карта потенційного донора та інформація про нього вноситься в Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

Відео за темою

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

1
Коментарі
13
2
Смішно
3
Цікаво
10
Сумно
6
Треш

Блоги медицини