Ультразвукова денервація нирок ефективна для лікування артеріальній гіпертензії

Ультразвукова денервація нирок ефективна для лікування артеріальній гіпертензії

Ниркова денервація – один з методів лікування підвищеного тиску. Денервація широко обговорювалася кілька років тому як потенційно ефективний спосіб лікування пацієнтів зі артеріальною гіпертензією, яка стійка до медикаментозної терапії.

Що собою являє ниркова денервація

Процедури ниркової денервації включають черезшкірне введення ендоваскулярного катетера з двох сторін всередині ниркових артерій пацієнта та використання коротких імпульсів енергії для видалення нейронів, що беруть участь у регуляції артеріального тиску.

Раніше вже проводилося як мінімум два дослідження із використанням радіочастотного випромінювання – SYMPLICITY HTN-3 і SPYRAL HTN-OFF MED Pivotal. Вони показали обнадійливі результати, проте були обмежені в довгостроковій оцінці ефективності, а також не контролювали прийом препаратів після проведення процедури.

Відео дня

Дослідження RADIANCE-HTN TRIO Колумбійського університету проходило із застосуванням ультразвукової системи для денервації нирок Paradise. Ультразвуковий підхід надає більш однорідний ефект та дозволяє ефективно проводити лікування без необхідності переміщати катетер в більш дистальні гілки ниркових артерій.

Результати дослідження були представлені на щорічних наукових сесіях доктором Аджай Дж. Кіртане – кардіологом, що спеціалізується на лікуванні пацієнтів зі складними коронарними та периферійними судинними захворюваннями. Також звіт був опублікований на порталі Lancet.

Хід дослідження

Для дослідження RADIANCE-HTN TRIO було відібрано 136 дорослих пацієнтів з артеріальним тиском не менше 140/90 мм рт. ст. Середній вік хворих – 52 роки, середні показники тиску – 162/104 мм рт. ст.

Більшість пацієнтів добре переносила процедуру, повідомлялося про больові відчуття без тривалих наслідків.

Сьогодні ще немає точних критеріїв, за якими можна рекомендувати ниркову денервацію. Частина хворих покинула дослідження через побічні ефекти, деякі – перестали відповідати критеріям випробування, що пов'язують зі зміною медикаментозної терапії та включенням в неї спіронолактона, який допоміг в зниженні артеріального тиску.

Медикаментозна терапія

Одна з основних умов участі в дослідженні – поєднання із медикаментозною терапією, що складається з трьох препаратів для щоденного прийому. За місяць до початку випробування всі пацієнти були переведені на єдиний режим прийому однієї пероральної таблетки, в якій міститься амлодипін (блокатор кальцієвих каналів), валсартан (блокатор рецепторів ангіотензину) і гідрохлортіазид (діуретик).

Всі хворі протягом перших двох місяців подальшого спостереження залишалися на цій схемі лікування. Виняток становили випадки, коли показники тиску перевищували 180/110 мм рт. ст.

Результати

За попередніми даними денервація нирок у порівнянні з контрольною групою привела до значного – у середньому на 4,5 мм рт. ст. – зниження денного амбулаторного систолічного артеріального тиску. За словами доктора Аджай Дж. Кіртане результати підтверджують, що денервація нирок за допомогою ультразвуку може знижувати артеріальний тиск по всьому спектру гіпертонії.

Він також зазначив наступний ефект у пацієнтів, що беруть участь в дослідженні – через 2 місяці загальне медіанне зниження систолічного тиску в порівнянні з початковими показниками склало 8 мм рт. ст.

Важливим в цьому дослідженні є не тільки факт зниження тиску, але і тривалість цього результату. При стабільному тривалій зміні можна очікувати значного скорочення несприятливих серцево-судинних подій, таких як серцева недостатність, інсульт та інфаркт міокарда.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки