В Україні хочуть покінчити з ''липовими'' меддовідками: що відомо

26,2 т.
В Україні хочуть покінчити з ''липовими'' меддовідками: що відомо

В Україні мають намір покласти край практиці видачі "липових" медичних довідок.

Про це розповів в ефірі ObozTV глава правління громадської організації "Батьки за вакцинацію" Тимофій Бадіков, коментуючи впровадження медичної реформи в Україні.

"Міністерство охорони здоров'я разом із Міністерством соціальної політики вже працюють у цьому напрямку. Буде створено державний реєстр. Не треба буде видавати довідку", - наголосив експерт.

"Буде факт того, що лікар написав - ця людина хвора. Національна служба здоров'я має контракт із цим лікарем через контракт із його медичним закладом. Дуже просто розуміти - якщо людина хвора, то крім інформації про його довідку є інформація про те, що йому щось призначалося. Є така технічна медична інформація, за якою будуть зіставлятися ці дані і рівень фейкових медичних довідок впаде дуже сильно", - пояснив він.

Відео дня

Як зазначив Бадіков, ідея скасування довідок може наштовхнутися на опір: "Я думаю, що ці довідки буде хтось захищати. Є ті, хто друкує ці бланки".

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Україні запустили електронний реєстр професійних медоглядів, яким МОЗ має намір унеможливити використання підроблених довідок і санітарних книжок.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки