МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Ні ''липовим'' довідкам: в Україні запустили електронний сервіс медоглядів

В Україні запустили електронний реєстр професійних медичних оглядів, яким МОЗ має намір упорядкувати професійні медогляди та унеможливити використання підроблених довідок і санітарних книжок.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, з вересня дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі.

"Професійний медогляд є обов'язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, і декретованих осіб - вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів - надійно захищеній електронній системі", - зазначили у міністерстві.

Зазначається, що професійний медогляд українці проходитимуть виключно в установах охорони здоров'я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі. Довідку-дублікат щодо пройденого медогляду кожен зможе отримати безкоштовно.

У МОЗ пояснили, що з часом реєстр медичних оглядів буде інтегрований в систему "Електронного здоров'я", а вже зараз працює мобільний додаток "Медичні огляди", за допомогою якого контрольні органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду.

Наразі до роботи в єдиному інформаційному просторі приєдналися Міністерство внутрішніх справ і Міністерство молоді та спорту. МОЗ проводить роботу з приєднання до цієї роботи інших міністерств і державних установ - споживачів відповідної інформації.

Наказ про створення єдиної державної бази даних медичних оглядів певних категорій осіб у системі охорони здоров'я був підписаний у січні 2017 року, а з 20 червня 2018 року розпочалося тестування системи і підключення до неї установ охорони здоров'я.

До кінця року планується підключення до системи близько 3 тис. установ охорони здоров'я в усіх областях України і поступова заміна паперових бланків медичних оглядів на електронні.

Після завершення тестового періоду єдина державна база даних медичних оглядів буде обов'язковою до використання всіма споживачами відповідної інформації.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Кабінет міністрів схвалив проект закону, в разі прийняття якого буде скасована видача спеціальних дозволів на заняття цілительством і народною медициною.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
4
1
Смішно
5
Цікаво
3
Сумно
0
Треш

Блоги медицини