В Україні можна буде закрити лікарняний онлайн: озвучені подробиці й терміни

14,5 т.
В Україні можна буде закрити лікарняний онлайн: озвучені подробиці й терміни

В Україні на початку 2020 року в рамках системи eHealth з'явиться сервіс електронний лікарняний.

Подробиці ініціативи й терміни запуску розкрив у ефірі ObozTV міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Ми ставимо за мету стартувати з січня-лютого наступного року... Я сподіваюся, що нам вдасться протягом наступних чотирьох місяців запустити пілоти, які дозволять нам в електронній формі враховувати лікарняні, зможемо надати українцям можливість закривати їх дистанційно, а роботодавцям перевіряти документи, й у такий спосіб боротися з підробками тощо", – зазначив Дубілет.

Відео дня

"Ключова думка наступна – ти звертаєшся до лікаря, і замість того, щоб на бланку суворого обліку щось виписувати, медик заходить у дуже просту систему, пише ваше прізвище, ім'я та на який термін він видається цей лікарняний. Інформація про нього надходить через смс або він може роздрукувати цей документ разом зі спеціальним кодом.Його можна потім дистанційно передати своєму роботодавцю або у соціальну службу для того, щоб дати так можливість перевірити валідність лікарняного. Можна в електронній формі, тому що тут ключове – це код, який ти передаєш", – пояснив він.

За словами міністра, особа, яка знає цей код і прізвище, може "зайти в систему, ввести й отримати відповідь – справді, такий лікарняний на такий термін було надано".

Дубілет повідомив, що новий сервіс стане частиною системи eHealth і не вимагатиме від українців додаткової реєстрації.

"Дані про пацієнтів, які спеціалісти їх обслуговують, вже є в центральній базі даних. Тут лише додатковий рядок інформації – термін видачі... Там не буде інформації, чим хворіє, і інших подробиць – тільки такий лікар видав лікарняний на такий термін", – уточнив він.

Українці зможуть закривати лікарняний онлайн: коли і як

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні також планують ввести електронні карти пацієнтів, електронні направлення до лікаря і електронні рецепти.

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться у будні о 17:30 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки