МоваЯзык

/ Новини медицини

Медицина майбутнього в Україні: як буде працювати система eHealth

В Україні впроваджується електронна система охорони здоров'я - eHealth. В ідеалі в майбутньому її робота дозволить пацієнтам відмовитися від пухких медичних карток, направлень, які губляться, і рецептів на пожовклих бланках, а лікарям відразу отримувати всю необхідну інформацію для точного діагнозу. Але поки робота перебуває на першому етапі - в системі реєструються медустанови і декларації пацієнтів з обраними ними лікарями.

"Обозреватель" розповідає, що таке eHealth і як вона буде працювати.

Що таке eHealth?

В очікуваннях від роботи електронної системи охорони здоров'я можна виділити два аспекти. З одного боку вона спрямована на оптимізацію взаємодії пацієнта і лікаря. По суті - автоматизувати ведення обліку медичних послуг і управління медичною інформацією в електронному вигляді.

З іншого - система дозволить контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені державні кошти. Спочатку eHealth охопить первинну медицину - сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Пацієнти будуть підписувати декларації з вибраними лікарями, а лікарі - реєструвати їх в системі. Це допоможе державі оплачувати лікарю роботу з кожним пацієнтом.

Терміни повного впровадження системи поки не визначені. За існуючими оцінками - кілька років.

Що відбувається зараз?

На сьогоднішній день проходить перший етап впровадження системи. Тобто якраз в ній реєструються медичні установи і вже підписані декларації лікарів і пацієнтів. На момент підготовки публікації в ній було зареєстровано 1 053 медичні установи, 15 087 лікарів і 388 187 пацієнтів. Лікарі і пацієнти найактивніше реєструються в Києві, а медустанови - у Львівській та Дніпропетровській області.

Повноцінний перехід на нову систему фінансування первинної ланки - сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів - почнеться з 1 липня.

Що планується в майбутньому?

У майбутньому в eHealth пацієнт зможе швидко отримати доступ до своєї медичної історії, результатів аналізів, призначень і рецептів в будь-якому медзакладі. Рецепти, до слова, не можна буде підробити, кажуть розробники. З пухкими картками, паперовими довідками та направленнями можна буде попрощатися. Більш того, фіксація кожного кроку в системі дозволить розібратися в разі підозри щодо лікарської помилки.

З точки зору лікаря швидкий доступ до всієї цієї інформації - теж плюс. Для того, щоб отримати цілісну картину здоров'я пацієнта йому вже не доведеться довго гортати все ту ж картку або вірити йому на слово. А повна медична історія, яку знає лікар, допоможе йому поставити правильний діагноз.

Крім того, в ідеалі всі ці масиви інформації та статистики по захворюваності допоможуть державним органам чіткіше визначати сфери розподілу державних коштів.

Як приєднатися до eHealth?

Сайт системи portal.ehealth-ukraine.org. Поки всі маніпуляції здійснюють представники медустанови, роз'яснює в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Спочатку потрібно зареєструвати співробітника, який в подальшому буде вносити дані і реєструвати пацієнтів. Для цього потрібно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП) співробітника медустанови і робочу адресу електронної пошти.

Як зареєструватися:

- перейти за посиланням в запрошенні в систему "Електронне здоров'я", яке прийде на робочий електронну адресу;

- після створення власного пароля пройти ідентифікацію за допомогою ЕЦП;

- Підтвердити обліковий запис користувача (після створення власного пароля пройти ідентифікацію за допомогою ЕЦП).

Далі вже можна реєструвати пацієнтів. Порядок дій такий:

- в медичній інформаційній системі потрібно перейти до підписання декларацій з пацієнтами;

- ввести дані пацієнта в електронну форму декларації (від пацієнта потрібен буде паспорт, ідентифікаційний код і номер мобільного телефону);

- ввести номер мобільного пацієнта. Після цього на вказаний номер пацієнт отримає код в SMS. Ввести цей код в систему;

- зберегти копії документів пацієнта (скан/фото або паперова версія);

- роздрукувати заповнену декларацію у двох примірниках: один - для пацієнта, інший - для лікаря;

- надати ці екземпляри декларації пацієнтові, щоб він перевірив правильність даних і і підписав їх;

- якщо все вірно - накласти ЕЦП працівника медичної установи на електронну форму декларації та відправити в систему.

З точки зору пацієнта все простіше. Потрібно вибрати лікаря, взяти документи і прийти до нього. В процесі оформлення назвати код підтвердження і перевірити правильність внесених даних.

Що стосується документів, то з собою потрібний документ, що посвідчує особу, ІПН і мобільний телефон. Для дітей молодше 14 років - свідоцтво про народження, ІПН і документ, що підтверджує особу одного з батьків, мобільний телефон. Для оформлення недієздатної людини потрібні будуть його ІПН і документ, що засвідчує особу, та ті ж документи законного представника, а також посвідчення законного представника та номер мобільного телефону.

Раніше "Обозреватель" розповідав, як вибрати сімейного лікаря .

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини