В Україні можуть скасувати медичні довідки: що це значить

11,2 т.
В Україні можуть скасувати медичні довідки: що це значить

Кабінет міністрів України планує обговорити питання щодо доцільності вимоги медичних довідок під час найму на роботу або відвідин басейнів.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет у Facebook. Посадовець наголосив, що нині така пропозиція лише обговорюється, тому закликав українців приєднатися до дискусії.

Він зазначив, що для нього аргументом на користь скасування є досвід Заходу, де вже давно від цього відмовилися.

Дмитро Дубілет
Відео дня

Крім того, на думку Дубілета, такі документи призводять до зайвої бюрократії, а самі папірці часто здобуваються неправомірним шляхом.

"Наскільки ці вимоги виправдані? З одного боку, вони призводять до зайвої бюрократії, видаткам та навантаженню лікарень, а самі довідки часто просто продаються. З іншого боку, можливо, це має позитивний вплив на здоров’я українців? У Західних країнах такого зазвичай немає. Для мене це аргумент на користь скасування таких вимог", — повідомив посадовець.

Як писав OBOZREVATEL, раніше в Україні запустили електронний реєстр професійних медоглядів, яким МОЗ має намір унеможливити використання підроблених довідок і санітарних книжок.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки