В Україні почали виписувати нові рецепти на ліки: що змінилося

20,0 т.
В Україні почали виписувати нові рецепти на ліки: що змінилося

Міністерство охорони здоров'я України затвердило нові правила виписування рецептів на ліки.

Так, нова форма рецепта є передумовою для впровадження електронного рецепта, який буде зручним як для медустанов, так і для пацієнтів, передає прес-служба Міністерства охорони здоров'я. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, які здійснюють медичну практику як ФОП.

Зокрема, нові вимоги набули чинності з 22 травня.

Основні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепта. Однак поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля будуть заповнюватися на паперових бланках.

Відео дня

Оновлені правила виписування рецептів включають:

  • Рецепти форми ф-1 повинні містити наступну інформацію про лікаря:

Найменування установи охорони здоров'я або ПІБ ФОП; адреса закладу охорони здоров'я або ФОП; код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків; реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

  • Червоний штамп "Вартість підлягає відшкодуванню" замінено на нове додаткове поле в рецепті: "Джерело фінансування", в якому вказується назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.

  • У відомостях про пацієнта лікар має вказати прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної або стаціонарної карти. Номер картки має поєднувати історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, в разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена і дату народження.

  • Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою під назвою діючої речовини (МНН - міжнародною непатентованою назвою).

Також важливо:

  • Нові вимоги стосуються тільки рецептів форми ф-1.

  • Заклади охорони здоров'я можуть використовувати стару форму паперового рецепта ф-1 з червоною печаткою "вартість підлягає відшкодуванню" доти, доки наявні бланки не закінчаться.

  • Нові вимоги до рецептом не поширюватимуться на рецепти на препарати інсуліну, поки в електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії не будуть внесені необхідні технічні зміни.

Раніше MEDOBOZ розповідав, які медпослуги залишаться безкоштовними.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки