В Україні різко подорожчають ліки: де купити дешевше

20,3 т.
В Україні різко подорожчають ліки

Ліки в Україні в 2018 році можуть подорожчати на 25%. Такі прогнози експертів.

Про це пише "Сегодня".

Головна причина - валютні скачки.

"Уже в лютому очікуємо підвищення вартості ліків на 3-5%, так як постачальники завозять нові партії товарів за більш високим курсом валюти", - говорить гендиректор КП "Фармація" Руслан Світлий.

За словами менеджера однієї з мережі аптек Катерини Мащенко, на даний момент ціни вже перераховують.

"У лютому очікується зростання не менше ніж на 10-12% на жарознижуючі, знеболюючі, протипростудні, кардіологічні препарати, перев'язувальні матеріали. Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як будуть змінюватися ціни далі - прогнозувати складно, але кожні 10 копійок в ціні долара - це 5-6 копійок в ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки ", - сказала вона.

Відео дня

Згідно з даними Кабміну, найдешевші ліки - у Вінницькій і Хмельницькій областях.

Найвищі ціни на медикаменти - на заході України.

В Україні різко подорожчають ліки: де купити дешевше

Також варто відзначити, що МОЗ розширив в кінці 2017 р перелік безкоштовних ліків за програмою "Доступні ліки", тепер в переліку - 199 препаратів, або на 42 більше, ніж раніше. Програма розрахована на гіпертоніків, діабетиків і астматиків.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в Україні можуть задіяти мережу "Укрпошти" для належного виконання урядової програми "Доступні ліки".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки