Вакцина Pfizer: втрата ефективності всього за 6 місяців

Вакцина Pfizer: втрата ефективності всього за 6 місяців

Найбільша кампанія вакцинації у світовій історії триває. Станом на сьогодні хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 отримало 27,8% населення світу, а 14,2% – повністю вакциновані. У всьому світі введено 4,01 мільярда доз.

Вакцина Pfizer-BioNTech зараз застосовується в 111 країнах. Вона була серед перших схвалених до екстреного застосування вакцин, і за результатами клінічних випробувань показувала ефективність 95%.

Згідно з новим дослідженням Pfizer, препарат через 6 місяців після введення, як і раніше, демонструє надійний захист від серйозних захворювань та госпіталізації, але загальний захист від вірусу, схоже, слабшає – до 84%.

Відео дня

Ці результати доступні у звіті про дослідження, яке біло опубліковано нещодавно і ще не рецензоване. Отримані дані, які охоплювали 45 тис. осіб, показують, що передбачається поступове "зниження ефективності вакцини" протягом 6 місяців після введення двох доз.

Бустерна доза

Компанія-виробник провела своє дослідження ефективності запровадження третьої бустерної дози. При цьому відзначається збільшення рівнів антитіл, що нейтралізують, щодо варіанту Delta більш ніж в 5 разів в порівнянні з рівнями після другої дози у людей у ​​віці від 18 до 55 років.

На думку дослідників, імунна відповідь на третю дозу здається ще більш стійкою, у людей 65-85 років вона вище в 11 разів, в порівнянні з реакцією на друге щеплення. Компанія відзначила, що це може означати 100-кратне збільшення захисту від варіанту Delta.

Дослідження охоплювало невелику групу людей – 11 осіб у віці 18-55 років і 12 осіб – 65-85 років. За словами головного наукового співробітника і президента Всесвітньої науково-дослідницької та медичної організації Pfizer Мікаеля Долстена, дані є обнадійливими у світлі швидкого поширення Delta.

Щоб третя доза стала доступною, необхідно внесення правок у дозвільні документи FDA щодо екстреного застосування препарату або його повне схвалення.

Спори щодо необхідності бустерної дози

У цьому місяці після повідомлення Pfizer про намір подати заявку на дозвіл FDA на бустерну дозу, регулюючі органи, такі як CDC і FDA, виступили зі спільною заявою. У ньому зазначено, що рішення про необхідність введення додаткової дози повинно прийматися не виробником, а медичною спільнотою після проведення досліджень. У ВООЗ своєю чергою нагадали про необхідність пріоритету інтересів жителів інших країн, які залежать від постачання вакцин.

Ситуація з COVID-19 в Ізраїлі

Ізраїль – перша країна у світі, яка провела швидку і масову вакцинацію дорослого населення вакциною Pfizer. Це дозволило контролювати захворювання – зняти карантинні обмеження, закрити коронавірусні відділення через відсутність пацієнтів.

Все змінилося після того, як у країні почав поширюватися варіант Delta. Станом на 29 липня зареєстровано 15+ тисяч кейсів, близько 160 хворих перебувають у важкому стані.

Єврейський університет в Єрусалимі днями повідомив, що за даними дослідників ефективність вакцини Pfizer щодо запобігання важкого захворювання COVID-19 знизилася до 80%. Згідно з проведеними розрахунками, через кілька тижнів число хворих у важкому стані значно зросте, приблизно до 400 осіб.

Сьогодні було прийнято рішення рекомендувати з 1 серпня введення третьої бустерної дози людям від 60 років. Також Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю дозволило щепити дітей з важкими хронічними захворюваннями 5-11 років. Вакцинація цієї вікової групи хворих FDA поки не схвалена, проте представники Міністерства вважають, що ризик розвитку важкої та небезпечної для життя хвороби, викликаної варіантом Delta, перевищує ризик від вакцинації.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки