Вакцинація – ключ до порятунку

Вакцинація – ключ до порятунку

Вакцини – це ліки. Вони проходять той самий цикл тестів, що й інші лікарські засоби. Тому протиставлення ліків та вакцин штучне. Єдина різниця – це не лікувальний, а профілактичний засіб. І вакцини застосовують частіше за все тоді, коли інших ефективних ліків від хвороби не існує.

Як писала The New York Times: "…вакцина могла б бути головною зброєю проти коронавірусу і найкращим шляхом повернення до нормального життя".

Виходить, для уряду будь-якої країни вакцини корисніші, ніж лікарські препарати, адже значно ефективніше було запобігти хворобі, та значно дешевше ніж лікувати епідемії. Якби можна було розробити вакцину, приміром, від цукрового діабету, це продовжило б мільйони життів і зекономило б купу грошей, які витрачаються на інсулін.

Відео дня

Тому не треба оцінювати "все що вигідно державі" як щось погане. Адже кожна держава зацікавлена у тому, аби населення якомога довше працювало, залишаючись здоровими, оскільки, чим більше працюючих людей – тим більше податків.

Треба також розуміти, що проти України та цивілізованого світу йде реальна інформаційна війна. Дослідники проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014-2018 роками. І виявилося, що саме росіяни полюбляють розповсюджувати фейки про вакцини за межами своєї країни.

Водночас у самій Росії один з найвищих рівнів вакцинації на планеті. Дані про імунізацію дітей в Росії за 2018-й рік говорять, що рівень вакцинованих дітей в цій країні від дифтерії, коклюшу та правця – 97%.

В Україні ж рівень імунізації дітей від цих хвороб – лише 50%. Схожі з нашими показниками – лишень цифри у таких "крутих країнах", як Чад (41%), Південний Судан (49%), Сирія (47%), Гвінея (45%) і Сомалі (42%).

Чому вакцину від COVID-19 винайшли і зареєстрували так швидко?

Відповідь у тому, що на момент появи COVID-19 вже було досить багато розробок від споріднених хвороб – таких як "свинячий" та "пташиний" грип, які також відносяться до типу коронавірусів.

Ось чому, на щастя, масове щеплення стало реальним вже за рік від появи цієї смертельної хвороби.

Навіть тепер, коли очевидні наслідки епідемії, антивакцинатори продовжують свою руйнівну діяльність, адже їх мета – щоб ми жили в якомусь кам’яному віці та помирали від епідемій.

Медичні експерименти і пандемія

Під час пандемії нормальними є дещо панічні настрої. І цим можуть скористатися несвідомі бізнесмени у сподіваннях заробити швидкі гроші. Яскравий приклад – історія з "Декасаном". Керівнику "Юрія-Фарм" довелося вибачатися за некоректну рекламу цього препарату, внаслідок чого багато телеглядачів сприйняли "Декасан" як реальні ліки від COVID-19.

Схожа історія була у США з гідроксіхлорохіном, який рекламував навіть тодішній президент країни Дональд Трамп. Це було експериментальне застосування ліків від малярії в лікуванні коронавірусу, яке через надмірну і роздуту увагу дав купі людей хибні сподівання. Згодом, коли виявилося, що препарат не ефективний, його перестали рекомендувати.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки