Вчені назвали сім способів, як уповільнити старіння мозку

Вчені назвали сім способів, як уповільнити старіння мозку

Зберігати ясний розум навіть у глибокій старості можливо, якщо протягом життя дотримуватися семи простих правил, заявили шведські вчені Гетеборзького університету. На їхню думку, читання і вирішення головоломок – ще не запорука інтелектуального здоров'я.

Як повідомило видання Svenska Dagbladet, стан нашого мозку цілком залежить від способу життя, який ми ведемо, тому, щоб із віком не наражатися на деменцію, потрібно переглянути власні звички та побут.

  1. Більше рухайтеся. Наука підтвердила, що сидячий спосіб життя порушує обмін речовин, спричиняє застій крові та, як результат, клітини мозку стоншуються. До того ж малорухливість згубно впливає на пам'ять.

  2. Не нехтуйте здоровим сном. Середня тривалість нормального сну для відновлення всіх органів життєдіяльності дорослої людини – сім годин. Зменшувати цей час на користь неспання – шлях до хронічної втоми і навіть депресії, малокорисних для роботи мозку.

  3. Обмежте борошняне і жирне. Для правильної роботи мозку дуже важливо, чим ви харчуєтеся. Тому в раціоні має бути більше риби, овочів, горіхів і бобів, оливкової олії. А ось із любов'ю до жирного, мучного і солодкого краще закінчувати.

  4. Дбайте про кишечник. Як це не дивно, але неправильна робота цієї системи життєдіяльності може з віком зумовлювати деменцію. Так, 90% гормону серотоніну, який дуже важливий для психічного здоров'я, проводиться саме в цьому органі та лише 10 відсотків – у мозку. Вчені закликали їсти більше продуктів із клітковиною.

  5. Будьте оптимістами. Негативні думки, тривога, страхи, а також психологічні бар'єри між вами та близькими людьми надають згубний вплив на мозок, тому навчитеся справлятися з гнітючими емоціями.

  6. Завжди вчіться новому. Це колосально тренує мозок, покращує пам'ять і тримає психосоматику в постійному тонусі. Чи то вивчення новітньої історії, завдання з математики або запис на курси німецької: головне не лінуватися.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що вчені виявили взаємозв'язок між хронічним нежитем і порушеннями в роботі мозку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки