Вчені розповіли, як глобальне потепління позначиться на здоров'ї українців

11,7 т.
Вчені розповіли, як глобальне потепління позначиться на здоров'ї українців

Нещодавно вчені з 24 дослідницьких організацій по всьому світу підготували звіт про вплив глобального потепління на здоров'я людей.

Як повідомляє газета "Сегодня", згідно з даними, зростання температури призведе до широкого поширення низки захворювань і збільшить кількість "кліматичних біженців".

Результати дослідження опубліковані на сайті проекту Lancet Countdown.

У підготовці документа брали участь представники Всесвітньої організації охорони здоров'я та Всесвітньої метеорологічної організації, а також вчені з різних університетів світу.

Відео дня

Звіт об'єднує дослідження 40 показників здоров'я населення планети. Автори робіт роблять висновок, що від наслідків глобального потепління вже постраждали сотні мільйонів осіб.

Так, дослідники встановили, що в період між 2000 і 2016 роками кількість людей, що піддаються впливу високих температур, значно зросла. Серед них стало на 125 мільйонів більше літніх людей: для їхнього здоров'я спека становить особливу небезпеку.

Також у світі стало більше жертв голоду, викликаного кліматичними причинами. Цей показник вимірюють у 30 країнах, де харчування населення в значній мірі залежить від місцевих продуктів. У 1990 році в цих країнах недостатньо харчування отримували 398 мільйонів осіб, у 2016-му ця кількість виросла до 422 мільйонів.

Показники збільшуються не тільки через зміни клімату, а й з огляду на зростання населення Землі, а також поступове старіння населення багатьох територій.

Ростуть області поширення багатьох трансмісивних захворювань. Ці хвороби передаються за участю організмів-переносників (комах або кліщів). Наприклад, ймовірність поширення "костоломної лихоманки" денге з початку 1950-х збільшилася на 9,4%. Цей показник зростає, оскільки через потепління збільшується ареал переносників хвороби, комарів Aedes aegypti.

За оцінками вчених, до кінця століття понад мільярд людей можуть стати "кліматичними біженцями". Уже зараз жителі деяких регіонів змушені переїжджати через постійні дощі або зростання середніх температур.

Ці зміни відображаються, наприклад, на фермерів - зміни погоди безпосередньо позначаються на їхніх доходах.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", секрет довголіття заснований на правильному раціоні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки