Вчені знайшли незвичайний спосіб позбавлення від болю в суглобах

26,7 т.
Вчені знайшли незвичайний спосіб позбавлення від болю в суглобах

Багата тромбоцитами власна кров людини допоможе в лікуванні травми колін, передає Medical News Today .

Відомі у всьому світі спортсмени Тайгер Вудс і Рафаель Надаль випробували на собі нове лікування, яке включає в себе ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми. Прихильники терапії кажуть, що це ультрасучасний підхід до лікування виснажливих і тривалих травм і хвороб колін, таких як остеоартрит.

Тромбоцити в крові, відповідальні за згортання крові, також містять велику кількість білків, так званих факторів росту, які сприяють загоєнню.

Відео дня

Терапія полягає в додатковому збагаченні плазми крові тромбоцитами, яка потім вводиться за допомогою ін'єкцій в пошкоджену травмами або хворобою область коліна.

Дослідження показали, що збагачена тромбоцитами плазма може допомогти з болем в коліні, і ефективна для тих, кому інший спосіб лікування не допомагає.

Збагачена тромбоцитами плазма може бути застосована для таких захворювань як остеоартрит, тунельний синдром зап'ястя, а так само для травм, пошкоджень і розтягувань суглобів по всьому тілу, хронічних больових відчуттів в них.

Читайте: Названий продукт, який допомагає полегшити біль в суглобах

Хоча дослідники вважають, що фактори росту відіграють важливу роль в лікуванні, залишається неясним, як саме багаті тромбоцити плазми сприяють лікуванню. Ефект від терапії тримається, як правило, кілька тижнів. Деяким пацієнтам після одноразових ін'єкцій терапія більше не потрібно.

Незважаючи на те, що лікування плазмою відносно новий метод лікування, попередні дослідження показують, що воно може бути дуже ефективним. Через півроку терапії у всіх добровольців з дегенеративними пошкодженнями хрящів біль проходила.

Більшість досліджень не виявили побічних ефектів, і припускають, що збагачена тромбоцитами плазма є безпечною, ніж інвазивні альтернативні операції на суглобах, зокрема на колінах. Оскільки ін'єкції включають власну кров людини, алергічні або інші несприятливі реакції відсутні.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", лікарі назвали сами травматичний вид спорту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки