Вчені знайшли засіб проти смертельних хвороб мозку

25,9 т.
Вчені знайшли засіб проти смертельних хвороб мозку

Міжнародна група вчених зробила важливе відкриття, яке допоможе в боротьбі з такими невиліковними захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, хорея Хантінгтона і спиноцеребелярна атаксія.

Дослідники виявили білковий комплекс, який перешкоджає формуванню білкових агрегатів, що спостерігалися при невиліковних нейродегенеративних захворюваннях, передає "Лента".

Поліпептид-асоційований комплекс (NAC) є шаперон, тобто його функція - відновлення правильної структури білків і ліквідація з'єднань з дефектною структурою. Вчені показали, що він розпізнає схильні до агрегації типи білків, включаючи ті, що містять поліглутамін (PolyQ), і перешкоджає формуванню бляшок, пов'язаних з пошкодженням нервових тканин.

Відео дня

Дослідники проаналізували нервові клітини мишей, в яких був знижений рівень NAC. Виявилося, що в них активно утворювалися токсичні форми PolyQ-білків, що призводило до пошкоджень органел. Вчені визначили, що ключову роль в запобіганні появи агрегатів грає зв'язуються з рибосомами субодиниця N-βNAC.

Мозок людини

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені розповіли, як просто подолати старіння мозку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки