Вчитися не пізно: лікарям створили навчальну платформу для виписки е-рецептів

Вчитися не пізно: лікарям створили навчальну платформу для виписки е-рецептів

Із впровадженням електронної системи охорони здоров'я, українські лікарі уже з серпня місяця мають надавати рецепти на антибіотики в електронному форматі.

Враховуючи те, що не всі спеціалісти освоїли нову систему, у лікарів є можливість пройти навчання по реєстрації й ідентифікації нових пацієнтів.

Національна служба здоров'я України створила зручну навчальну платформу, щоб медичні працівники могли безперешкодно формувати е-рецепти на антибіотики у ЕСОЗ.

Хоч функціонал ЕСОЗ нескладний, та система потребує освоєння базових навичок. Лікарі мають уміти реєструвати пацієнта, коректно знаходити його в МІС та на ЦБД. Оновлення даних про особу та внесення медичних записів – важливі скіли, які також мають опанувати спеціалісти.

Відео дня

Ідентифікація та реєстрація пацієнта

Щоб медичний працівник міг оперативно виписувати е-рецепт в електронній системі охорони здоров'я, йому потрібно перш за все ідентифікувати особу пацієнта, яка хоче отримати медичну послугу.

Для цього у графі "пошук" потрібно ввести основні параметри: ПІБ та дата народження пацієнта. Додатково можна вносити й інші параметри – номер телефону, реєстраційний номер облікової картки платника податків тощо.

Незареєстрованих пацієнтів потрібно вносити у систему й ідентифікувати. Національна служба здоров'я України пропонує медичним працівникам навчальний вебінар з детальною інформацією про реєстрацію пацієнта.

Як створити медичний запис у е-форматі?

Після кожного нового візиту зареєстрованих пацієнтів лікар має вносити нові дані в медичну картку в режимі онлайн. НСЗУ створила навчальні вебінари про внесення медичних даних: для лікарів первинної медичної допомоги, лікарів-спеціалістів та для стаціонарних лікарів.

Як сформувати електронний рецепт?

Зробивши пацієнту призначення, лікар має зазначати міжнародну назву препарату, дозування, період лікування та спосіб вживання ліків. Усі ці дані спеціаліст вносить в електронний рецепт. Платформа Академії НСЗУ пропонує більш детальну інформацію по виписці е-рецепта у спеціальній навчальній програмі.

Електронна довідка має бути обов’язково завірена підписом та печаткою лікаря, - нагадує МОЗ України. Незважаючи на технічні складнощі, які виникають у лікарів при реєстрації пацієнтів та виписці е-рецептів, Національна служба здоров'я України уже створила навчальну платформу, яка дозволяє медикам якнайшвидше опанувати нову систему.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки