Від 80 до 230 тисяч: інститути академії меднаук різко підняли ціни на операції

42,8 т.
операція ціна

У Києві в 4 інститутах хірургії та кардіології з 1 вересня стартує проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність.

Про це повідомила прес-секретар академії Людмила Гордон, передають "Вести".

За попередніми розрахунками, собівартість операцій в інститутах Національної академії медичних наук становить від 80 тис. грн до 230 тис. грн.

Вона зазначила, що раніше велику частину цих витрат покривали з держбюджету, тепер пацієнтам доведеться платити за операції зі своєї кишені або через страхові компанії.

"За словами Гордон, попередні розрахунки собівартості операцій вражають - від 80 тисяч грн до 230 тисяч грн. Зараз більшу частину цих витрат покривають із бюджету. З 1 вересня пацієнтам доведеться платити зі своєї кишені або через страхові компанії", - йдеться в статті.

Відео дня

Пілотний проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність у чотирьох столичних інститутах - серцево-судинної хірургії ім. Амосова, нейрохірургії ім. Ромоданова, хірургії та трансплантології ім. Шалімова та кардіології ім. Стражеска повинен був початися з 1 липня.

Але офіційно запустити пілотний проект не вдалося, тому що методичка для розрахунку собівартості послуг операцій з МОЗ дійшла тільки 30 червня. Постраждали і пацієнти - через нестачу фінансування їх відправляли додому чекати операцій.

"Інститути, які беруть участь у пілотному проекті, повинні зберегти базове фінансування - на комуналку і зарплату. Ніякі платні послуги не потягнуть таку махину, як наш інститут", - зазначав на початку серпня Олександр Усенко, директор інституту хірургії ім. Шалімова.

Нагадаємо, раніше в Києві дітям провели унікальні операції на серці.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки