Виробника БАД-ів оштрафували за брехню

Виробника БАД-ів оштрафували за брехню

Нерідко виробники біологічно активних добавок виготовляють продукцію, яка за своїм складом або заявленою дією прирівнюється до фармацевтичних засобів. Нещодавно антимонопольний комітет України оштрафував українського виробника спортивного харчування та БАД-ів "Євро Плюс" за неправомірне поширення неправдивої інформації на тубі та упаковці косметичного засобу "Ібупрозан".

На офіційному сайті компанії, який представлений як інтернет-магазин, виробник подає деякі безрецептурні косметичні продукти у якості лікувальних засобів, хоч це й заборонено українським законодавством. Відомо, що для фармацевтичних препаратів потрібні більш серйозні дослідження та сертифікація, що вимагає значних витрат часу та коштів.

Штраф за обман: справа "Євро Плюс"

7 листопада 2024 року Антимонопольний комітет України оштрафував виробника "Євро Плюс" на суму 240 000 грн за порушення Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Причиною стало розміщення на тубі та упаковці косметичного засобу "Ібупрозан" недостовірних відомостей, які могли ввести споживачів в оману щодо його лікувальних властивостей.

Відео дня
Виробника БАД-ів оштрафували за брехню

Виробник "Євро Плюс" рекламувало засіб як продукт, що "усуває запалення та біль у суглобах і м’язах", має "сильну анальгезуючу і протизапальну дію".

Однак Міністерство охорони здоров’я України зазначило, що такі властивості відповідають фармакологічному ефекту, а не косметичному, і тому продукція з подібними характеристиками має бути внесена до реєстру лікарських засобів, а не рекламуватися як косметичний товар.

Коли закон не зупиняє: на сайті "Євро Плюс" все ще доступні "лікувальні" й лікувально-профілактичні засоби

Поширення недостовірної інформації, на думку Антимонопольного комітету, могло вплинути на рішення споживачів та дати компанії "Євро Плюс" конкурентні переваги, які порушують рівність на ринку товарів з ібупрофеном у складі.

Хоч виробник і визнав факт порушення та співпрацював із Антимонопольним комітетом, сприяючи розгляду справи, на сайті компанії все ще є низка косметичних засобів, які позиціонуються як "лікувально-профілактичні".

Сам виробник "Євро Плюс", офіційна адреса якої вказана у м. Дніпро, зазначає, що працює без посередників та є прямим представником приватних українських заводів.

Торгова марка представлена БАД-ами, спортивним харчуванням та "лікувальною" косметикою, в яку включені гелі для суглобів, засоби з антикоагулянтною дією і навіть гель для регенерації хрящової тканини.

Чи може безрецептурний засіб регенерувати хрящову тканину - питання риторичне, однак за подібні ж заяви стосовно лікувальної дії "Ібупрозана" компанію "Євро Плюс" вже оштрафували на чималу суму грошей.

Чому виробники дієтичних добавок та косметичних засобів іноді виготовляють продукцію, яка за своїм складом або заявленою дією наближається до фармацевтичних препаратів? По-перше, враховується попит на ефективні рішення: користувачі часто шукають безрецептурні засоби, які можуть працювати так само, як і фармацевтичні препарати.

Однак велику роль у цьому відіграє недостатній контроль і правова невизначеність: у більшості країн світу законодавче регулювання БАД-ів менш суворе, ніж фармацевтичних препаратів. Це створює простір для виготовлення добавок із впливом, схожим на ліки, оскільки вимоги до сертифікації та перевірки їхньої ефективності та безпечності можуть бути менш суворими.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки