Віртуальна реальність проти опіоїдів: FDA схвалило нове лікування хронічного болю

Віртуальна реальність проти опіоїдів: FDA схвалило нове лікування хронічного болю

FDA вперше схвалило пристрій віртуальної реальності – EaseVRx для лікування болю в попереку. Це є безопіоїдною альтернативою багатьом існуючим схемам знеболювання.

EaseVRx випускається компанією AppliedVR, яка використовує когнітивно-поведінкову терапію та інші терапевтичні методи (ігри, вправи та уроки) для зменшення хронічного болю у спині. Програмне забезпечення завантажується в гарнітуру віртуальної реальності (VR) та використовується пацієнтами під час індивідуальних домашніх сеансів тривалістю від двох до 16 хвилин. Сеанси проводяться щодня протягом восьми тижнів.

Відео дня

Пристрій EaseVRx призначений для використання за рецептом тільки пацієнтами віком від 18 років, у яких діагностовано помірний або сильний біль у спині, що триває понад три місяці.

За словами доктора медицини, виконуючого обов'язки директора департаменту пристроїв неврологічної та фізичної медицини FDA Крістофера Лофтуса, зниження болю є найважливішим компонентом життя людей з хронічним болем у попереку, у яких цей стан негативно впливає на багато аспектів повсякденного життя.

В AppliedVR зазначають, що їхні продукти приносять полегшення хворим, не наражаючи на потенційно небезпечні небажані ефекти фармацевтичних препаратів. Компанія брала участь у восьми дослідженнях щодо використання віртуальних технологій. Згідно з дослідженнями, VR потенційно впливає на всі п'ять областей мозку, пов'язаних із болем.

Що включає EaseVRx

EaseVRx включає різні методи для полегшення фізіологічних симптомів болю в спині, включаючи розуміння болю, самоконтроль, перемикання уваги, візуалізацію, а також вправи на дихання, уважність та релаксацію. Контент VR допомагає пацієнтам розвинути не тільки навички долання, але й нові звички, щоб зменшити інтенсивність хронічного болю.

Пристрій EaseVRx призначений для домашнього використання, він включає гарнітуру віртуальної реальності та портативний контролер. Гарнітуру доповнює підсилювач дихання, що допомагає під час сеансу виконувати контрольовані дихальні вправи.

Клінічні дослідження

Схваленню FDA передувало завершення двох клінічних випробувань, обидва з яких довели, що EaseVRx ефективний як знеболювальна терапія.

Перше дослідження проводилося протягом 21 дня, воно охоплювало близько 100 пацієнтів. Вчені порівнювали систему віртуальної реальності з аудіопрограмою. Після випробувального періоду пацієнти з групи VR повідомили про значне зниження інтенсивності болю та дискомфорту, а також про покращення сну, настрої та стресу.

У другому плацебо-контрольованому дослідженні брало участь 179 пацієнтів, вони пройшли повну восьми тижневу програму. За результатами вона перевершила плацебо, зменшивши болючі відчуття і покращивши настрій, стрес і сон не менше ніж на 40%. Крім того, пацієнти, які використовували EaseVRx, скоротили застосування безрецептурних анальгетиків протягом усього періоду лікування, тоді як пацієнти у групі плацебо не змогли відмовитися від знеболювальних засобів.

Під час проведення досліджень про розвиток будь-яких значних чи серйозних побічних ефектів не повідомлялося.

За словами Джоша Сакмана, співзасновника та президента AppliedVR, результати дослідження показують ефективність використання віртуальної реальності у лікуванні болю. Тому в планах компанії продовжити дослідження для лікування гострого та хронічного болю іншої локалізації як альтернативу опіоїдам.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки