Власна шия вбиває більше, ніж рак: лікар розповів про небезпеку остеохондрозу

37,0 т.
Власна шия вбиває більше, ніж рак: лікар розповів про небезпеку остеохондрозу

На сьогоднішній день власна шия вбиває в три рази більше людей, ніж онкологія.

Про це виданню "Блискавка" розповів лікар-реабілітолог Олександр Шішонін.

За його словами, з віком шийні хребці зміщуються (розвивається остеохондроз) і перетискають судини, що живлять головний мозок. Той отримує мало кисню і дає команду серцю - збільшити силу і частоту серцевих скорочень. Тиск підвищується, і приплив крові до мозку збільшується. Якщо серце слабке, не хоче посилено працювати, мозок "віддає наказ" нижче рангом - судинам-капілярам "стискати".

Відео дня

"Тому у гіпертоніків нерідко холодні ноги. Якщо і капіляри не слухаються, мозок атакує нирки: забороняє виводити воду, щоб підтримувати тиск у системі. У міру того, як кисневе голодування мозку наростає (остеохондроз ніхто не лікує), змінюється біохімічний склад крові, зростає кількість глюкози. Коли всі резерви вичерпані, настає інсульт. Однак, якщо вчасно зняти здавлювання артерій і вен шиї, тиск прийде в норму самостійно і без препаратів", - пояснює медик.

Доктор також пояснює, що остеохондроз пов'язаний із накопиченням стресових і травматологічних факторів у шиї. Будь-яке нервове потрясіння супроводжується напругою м'язів шиї - нам хочеться втиснути голову в плечі, щоб захиститися. Реакція сформувалася еволюційно, адже хижак хватає жертву зазвичай за шию. Виникає спазм м'язів шийного і грудного відділів. Порушуються мікроциркуляція крові та харчування навколишніх тканин, міжхребцеві диски і зв'язки послаблюються, і хребці стають нестабільні і стискають судини. Постійно накопичуються і мікротравми. Найчастіше винуватець усіх бід - перший шийний хребець Атлант.

"На нього зазвичай доводиться максимальне навантаження, адже саме він у зв'язці з черепом обертає голову і з віком розхитується. 70% гіпертоніків приходять із типовими скаргами: прокидаючись, відчувають себе жахливо, о п'ятій ранку вже тиск, а встануть, походять, і стає легше. А справа в тому, що, коли людина спить, і особливо на високій подушці, Атлант зміщується і затискає судини. Коли ж людина починає ходити, ситуація трохи виправляється. Буває, правда, що підвивих атланта з прийняттям вертикального положення жевріє і тоді настає гіпертонічний криз або інсульт", - говорить лікар.

За його словами, потрібно робити спеціальну гімнастику для шиї, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", провідний невролог Метью Уокер розповів, чому недолік сну збільшує ризик розвитку раку, інфаркту та хвороби Альцгеймера.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки