Невролог розповів, до яких смертельних захворювань призводить недолік сну

31,8 т.
Невролог розповів, до яких смертельних захворювань призводить недолік сну

Ведучий невролог Метью Уокер розповів, чому недолік сну збільшує ризик розвитку раку, інфаркту та хвороби Альцгеймера.

Як пише The Guardian, останні 4 роки Уокер провів за написанням книги "Чому ми спимо", яка розкриває зв'язки між втратою сну і, серед іншого, хворобою Альцгеймера, рак, діабет, ожиріння і порушенням психічного здоров'я.

За словами вченого, якби люди знали, про ці зв'язки, вони б намагалися отримати рекомендовані вісім годин сну.

Менше 8% населення намагається "вижити" на шість годин або менше сну на добу. Серед причин: електричне світло, який є сильним порушником нашого сну, тривога, алкоголь і кофеїн.

Відео дня

"Крім того, существтует проблема роботи: ніхто не хоче відмовитися від часу зі своєю сім'єю або розвагами, жертвуючи сном. Всі ці вороги сну", - говорить Уокер.

Він також вважає, що в розвинених країнах, сон асоціюється зі слабкістю, навіть соромом. "Ми тавруємо сон. Ми хочемо здаватися зайнятими, і єдиний спосіб, яким ми висловлюємо це, ми зменшуємо кількість сну", - додає він.

Більше 20 великомасштабних епідеміологічних досліджень свідчать про чіткого взаємозв'язку: чим коротше ваш сон, тим коротше життя. Наприклад, дорослі віком від 45 років і старше, які сплять менше шести годин на добу, мають на 200% більше шансів "заробити" серцевий напад або інсульт протягом життя, в порівнянні з тими, хто спить сім або вісім годин на добу.

Сон надає потужний вплив на імунну систему. Відсутність сну навіть на одну ніч, різко знижується стійкість організму. Тобто, якщо ви втомилися, ви, швидше за все, простудитесь.

Короткий сон може вплинути на протиракові імунні клітини. Порушення в циркадних ритмах сну призводить до збільшення ймовірності розвитку раку, включаючи рак молочної залози, передміхурової залози, ендометрія і товстої кишки.

Занадто мало сну в дорослому житті значно підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Причини цього важко узагальнювати, але, по суті, це пов'язано з відкладенням амілоїду (токсин білка), які накопичуються в мозку людей, які страждають від цієї хвороби, вбиваючи навколишні клітини. Під час глибокого сну такі відкладення ефективно очищають мозок.

Глибокий сон - частина, коли ми починаємо мріяти - це терапевтичне стан, протягом якого ми звільняємося від негативних емоцій.

Сканування мозку, проведене Уокером, показало 60% посилення гніву і люті - у тих, хто був позбавлений сну. У дітей, безсоння була пов'язана з агресією і хуліганством, у підлітків з суїцидальними думками. Недостатній сон також пов'язаний з рецидивом в наркологічних розладах.

У психіатрії вважають, що психічні розлади викликають порушення сну. Але Уокер вважає, що це, по суті, вулиця з двостороннім рухом. Регульований сон може поліпшити здоров'я.

Як повідомляв раніше "Обозреватель", сон голяка більш корисний.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки