Уже народилися перші діти: вчені зробили справжній прорив у генетиці

31,7 т.
Вчені зробили справжній прорив у генетиці

У Китаї повідомили про народження перших у світі генетично модифікованих дівчаток-близнят.

Гени дітей були відредаговані за допомогою нового методу CRISPR, розповів учений із Шеньчженя Хе Цзянькуй, якому і вдалося зробити прорив. Про свій експеримент дослідник оголосив на конференції в Гонконгу, пише ТАСС.

За його словами, новонароджені Лулу і Нана завдяки сучасній технології отримали захист від ВІЛ-інфекції. Сенсаційна заява викликала неоднозначну реакцію серед учених, багато з них звинуватили чоловіка в порушенні лікарської етики.

Відео дня

Читайте: Прорив у медицині: вчені наблизилися до зміни генів людини

Уже народилися перші діти: вчені зробили справжній прорив у генетиці

Подальші дослідження показали, що лише одна з близнючок отримала дві змінені копії гена, друга ж – лише одну, а отже, імунітету до ВІЛ у неї немає.

Цзянькуй зазначив, що відчуває відповідальність за експеримент і "проводив його не тільки для того, щоб бути першим у цій галузі, а й щоб прокласти шлях таким дослідженням". Як відомо, Китай – одна з небагатьох країн, в якій дозволено втручання в геном людини.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше британські вчені визначили групу генів, які відіграють ключову роль у процесі старіння.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки