Як бути "патріотом" України та при цьому вести бізнес у Росії

3,9 т.
Як бути 'патріотом' України та при цьому вести бізнес у Росії

Торгівля під час війни, навіть з агресором, і в обхід російського режиму санкцій – неймовірно, але факт. Принаймні про один такий інцидент повідомило нещодавно видання РБК-Україна. Йдеться про фармацевтичну компанію "Фармак". Видання посилається на дані юриста Вероніки Ігнатьєвої, які стали основою статті на російському сайті РБК.

У чому суть питання

"Фармак" входить до переліку підсанкційних українських компаній, поряд з іншими юридичними та фізичними особами (постанова №1300). І всім компаніям, що входять до списку, російські резиденти не можуть перераховувати кошти.

Вероніка Ігнатьєва звернула увагу на те, що продукція фармкомпанії "Фармак" продається в російських аптеках і протягом пів року зробила низку відповідних звернень до різних державних органів.

Відео дня

З отриманих відповідей випливає, що лікарські засоби, включаючи продукцію "Фармак" (30-та група ТН ЗЕД ЄАЕС), до переліку товарів, ввезення яких з України заборонено, не входять.

Як бути ''патріотом'' України та при цьому вести бізнес у Росії
Як бути ''патріотом'' України та при цьому вести бізнес у Росії

Тобто самі поставки не заборонені, але заплатити за них безпосередньо компанії, яка перебуває у списку санкцій, не можна. І для цього використовуються посередники, про що, як стверджують експерти статті, добре відомо всім. Найімовірніше російський одержувач перераховує гроші українській компанії, яка не перебуває під санкціями, а потім вона їх переказує кінцевому одержувачу – компанії "Фармак".

Як давно торгує "Фармак" із Росією та чиї інтереси захищає

Питання торгівлі препаратами "Фармак" у Росії порушується не вперше. Останні гучні події датуються 2018 роком, коли відбувалися акції протесту біля офісу "Фармак" у Києві. Тоді пресслужба компанії на сторінці у Facebook пояснила експорт своєї продукції до Росії необхідністю забезпечення якісними ліками українців, які там проживають.

Як бути ''патріотом'' України та при цьому вести бізнес у Росії

Як писав у 2018 р. незалежний журналістський бізнес-портал Mind.ua, голова компанії Філя Жебровська в інтерв'ю газеті "Сьогодні" наголосила, що "Фармак" торгуватиме доти, доки це не буде прямо заборонено.

За даними ФМС Росії, за 2020 рік до Росії з України вивезли фармацевтичну продукцію на суму $15,6 млн. Такі препарати, як Амізон та Гуттасіл від "Фармак" доступні в аптечних мережах Москви.

За підсумками недавнього розслідування Вероніки Ігнатьєвої РБК направив запит до пресслужби "Фармак". Цікаво, а когось і в Україні зацікавить ця історія, і, може, компетентні органи теж попросять коментар – торгівля вже прямо заборонена, чи все ще ні? І як компанія отримує гроші за свою продукцію із Росії?

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки