Як COVID-19 вплинув на глобальну боротьбу з ВІЛ

Як COVID-19 вплинув на глобальну боротьбу з ВІЛ

Пандемія COVID-19 внесла багато змін у плани охорони здоров'я і мала значний вплив на боротьбу з ВІЛ. Однак, за словами доктора медицини, глави відділу ВІЛ у Глобальному фонді Сіобхана Кроулі, крім негативного ефекту було проявлено багато інновацій і творчості.

На цей час через Глобальний фонд ліки проти ВІЛ отримують 21,9 мільйона осіб. Згідно з річним звітом організації за 2021 рік, завдяки тісному партнерству з Агентством США з міжнародного розвитку (US Agency for International Development), урядовою ініціативою "Надзвичайний план США по боротьбі зі СНІДом" (US Emergency Plan for AIDS Relief) і іншими західними країнами та організаціями, Глобальний фонд інвестував 22,7 мільярда доларів в програми з профілактики та лікування ВІЛ і СНІДу і 3,8 мільярда доларів у боротьбу з туберкульозом / ВІЛ.

Відео дня

У звіті також підкреслюється значний вплив пандемії COVID-19 на прогрес, досягнутий країнами-бенефіціарами Глобального фонду в досягненні цілей з тестування / діагностики, лікування і придушення вірусу ВІЛ до 2030 року.

Невдачі були серйозними та торкнулися майже всіх служб, від профілактики до лікування. Згідно зі звітом, з 2019 по 2020 рік на 11% знизилося число охоплених програмами профілактики ВІЛ, на 22% – послуг з тестування на ВІЛ.

Станом на серпень 2021 року кошти фонду були відправлені в 107 країн і 16 міжнародних програм, щоб вони могли реалізувати будь-які можливості в умовах COVID-19, крім вакцинації.

Надзвичайні фонди можуть використовуватися трьома способами:

  • конкретні цілі щодо COVID-19: діагностика, отримання кисню і засобів індивідуального захисту;

  • підтримка існуючих програм по ВІЛ, туберкульозу і малярії або їх відновлення;

  • "виправлення системи охорони здоров'я": інвестування в системи даних для відстеження COVID-19, ВІЛ та інших основних захворювань.

Країнам також було запропоновано адаптувати процедури тестування на ВІЛ, наприклад, перемістивши організоване тестування з установ в райони для зустрічей з людьми, де вони знаходяться. Результатом стало швидке діагностичне тестування і сортування з використанням таких технологій, як WhatsApp.

За словами доктора медицини, професора суспільної охорони здоров'я і прав людини в Школі громадської охорони здоров'я Блумберга Джонса Хопкінса в Балтіморі Кріса Бейрера, занепокоєння викликає злиття ВІЛ і туберкульозу.

У глобальному масштабі причиною смерті номер один для людей, що живуть з ВІЛ, є туберкульоз, і він дуже заразний. Таким чином, у багатьох країнах з високим тягарем ВІЛ / СНІД заражаються діти, як правило, від членів сім'ї на ранньому етапі, і тому кількість людей з латентною формою туберкульозу просто величезна.

З даних Глобального фонду ясно, що більшість нових випадків інфікування у всьому світі доводиться на ключові групи населення, які включають гомосексуалів і бісексуалів, чоловіків, що мають статеві контакти з чоловіками, трансгендерних жінок, що мають статеві контакти з чоловіками, людей, що вживають ін'єкційні наркотики, секс-працівників всіх статей. Це люди, які вже зіткнулися з перешкодами при доступі до медичного обслуговування, а ситуація через COVID-19 тільки погіршилася.

Бейрер каже, що за даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань у 2019 році в США 68% нових випадків зараження ВІЛ відбулося серед гомосексуалів і бісексуальних чоловіків, і ефект, який надасть COVID-19, досі невідомий.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки